Ieško pretendentų apdovanojimui „Kaunas visiems“ – įvertins kuriančius patogesnį miestą visiems

Artėjant Tarptautinei neįgaliųjų dienai, Kaune ketvirtus metus tęsiama tradicija – pagerbti organizacijas ar pavienius asmenis už jų darbus prisidedant prie draugiškos aplinkos kūrimo mieste. „Kaunas visiems“ apdovanojimų laureatai renkami trijose kategorijose – verslo, vietos ir iniciatyvos. Iki lapkričio 28 dienos pretendentus tokiam įvertinimui gali teikti visi kauniečiai ir ne tik.

Kasmetinė miesto padėka 

„Idėja surengti  apdovanojimus „Kaunas visiems“ kilo norint padėkoti įmonėms ir žmonėms, kurie savo veikla ar puoselėjama aplinka mūsų miestą daro prieinamu kiekvienam. Taip mes atkreipiame dėmesį, jog didžioji dalis kliūčių neįgaliesiems – sukurtos žmonių. Vadinasi, jeigu jos buvo padarytos, gali būti ir panaikintos.

Norime, kad visiems draugiško miesto vizija Kaune taptų visuotiniu judėjimu, kuriuo sektų prekybos, paslaugų, laisvalaikio, sporto, kultūros ar verslo vietos“, – mintimis dalijosi Kauno savivaldybės tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkas dr. Donatas Večerskis.

Pretendentus trijose kategorijose – verslo, vietos ir iniciatyvos – iki lapkričio 28 d. gali siūlyti visi norintieji el. paštu [email protected]. Laiške svarbu nurodyti kandidato pavadinimą ir aprašyti veiklą, už kurią nominuojama. Šių metų laureatus rinks Kauno miesto savivaldybės Neįgaliųjų reikalų tarybos komisija.

Naujovė – antrajame etape prie komisijos prisijungti galės ir kauniečiai. Kauno miesto savivaldybės Facebook paskyroje jų balsai padės nuspręsti, kam atiteks „Metų iniciatyvos“ titulas. Visų trijų kategorijų nugalėtojai bus paskelbti metų pabaigoje.

Rodo sektinus pavyzdžius

Pasak D. Večerskio, „Kaunas visiems“ apdovanojimais siekiama atkreipti dėmesį į sektinus pavyzdžius. Pernai verslo kategorijoje apdovanota UAB „Rimi Lietuva“. Bendrovė be valstybės paramos įdarbino daugiausiai negalią turinčių asmenų visame mieste.

„Šis apdovanojimas – mūsų pastangų įvertinimas. Iš savo kasdienės patirties žinome, kad padėti negalią turintiems žmonėms integruotis į visuomenę nėra lengva. Kyla įvairių iššūkių. Norint juos įveikti, reikia tikėjimo šios veiklos prasme, užsispyrimo įveikiant stereotipus, lankstumo, pritaikant darbo vietas ir vidines sistemas. Tačiau visa tai atsiperka išgirdus darbuotojų istorijas ir pamačius, kaip šie pokyčiai veikia visą organizaciją“, – dalinosi „Rimi Lietuva“ Personalo vadovė Vaida Kaikarienė.

Kauno „Akropoliui“ apdovanojimas skirtas už neįgaliesiems pritaikytą aplinką. Be to, šis prekybos ir pramogų centras ne kartą savo erdvėse svetingai priėmė socialiai atsakingas iniciatyvas.

„Didelį dėmesį skiriame ne tik patogiai, žmonėms su negalia pritaikytai prekybos centro aplinkai, bet ir visuomeninėms, socialinėms iniciatyvoms. Norime kurti bendruomeniškumo jausmą, prisidėti prie prasmingų projektų ir teigiamų pokyčių visuomenėje“, – teigė prekybos centro „Akropolis“ Kaune valdytoja Brigita Kuodytė

Ryškiausia 2021-ųjų „Kaunas visiems“ iniciatyva išrinktas Lietuvos sporto universitetas. Čia sukuriamos tinkamos sąlygos žmonėms su negalia studijuoti, sėkmingai dėstyti bei dalyvauti sporto veiklų projektuose. Tai rodo ir sportininkų pergalės bei pasiekti rezultatai.

Kūrybinės veiklos ir mugė

Tarptautinė žmonių su negalia diena minima gruodžio 3-iąją. Kaune ji kasmet pasitinkama organizuojant nemokamas veiklas – edukacijas ir meninius užsiėmimus.

Kauno kultūros centras (KKC) kvies pamatyti tekstilės studijos „Gijų sodai“ projekto „Mitinio žvėries kilimas“ ekspoziciją. Norintieji atvykti grupėmis turėtų užsiregistruoti el. paštu [email protected].

Lapkričio 29-ąją 9.30 val. KKC „Šokio namai“ kviečia į kūrybines judesio dirbtuves. Registracija el. paštu [email protected].

Gruodžio 2 d. 10–21 val. Prekybos centro „Akropolis“ II aukšte trečius metus iš eilės įsikurs „Kaunas visiems“ rankdarbių mugė, kviesianti prieš didžiąsias metų šventes įsigyti ypatingas dovanas sau bei artimiesiems.

Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Panemunės padalinyje (Vaidoto g. 115) lapkričio 29 d. 15 val. organizuojamos kalėdinių atvirukų dirbtuvės. Registracija telefonu (8 37) 34 62 98. Čia gruodžio 1–14 dienomis taip pat vyks Kauno klubo „Bičiulės“ narių kūrybos darbų paroda.

Viešosios bibliotekos Parko padalinyje (P. Lukšio g. 60) gruodžio 2 d. 11 val. „Piešimas smėliu“ kūrybinės dirbtuvės. Registracija telefonu  (8 37) 31 41 08.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content