GRAŽIŲ DARBŲ SKRYNELĖ – SAUSIO 13-tosios ATMINIMO AUKURUI“

 

Vietos bendruomenių savivaldos 2015 metų Programos remiamo

Dainavos seniūnijos V.KRĖVĖS 2-sios Seniūnaitijos

moksleivių asmeninių ir socialinių gebėjimų ugdymui skirto

Projekto

„GRAŽIŲ DARBŲ SKRYNELĖ – SAUSIO 13-tosios ATMINIMO AUKURUI“

ATASKAITA

 

Moksleivija – labai svarbi Seniūnaitijos bendruomenės dalis, kurios iniciatyvų ugdymui ir istorinės atminties žadinimui skirtas Projektas.

Projektą vykdė Juozo Urbšio katalikiška vidurinė mokykla

Projektui vadovavo istorijos mokytoja Vinanta Gulbinienė

Projektas buvo vykdomas 2015 m. rugsėjis- gruodis

Klasių „Skrynelėse“ buvo talpinami individualių bei grupinių darbų ir iniciatyvų aprašymai, eilės, rašinėliai ir kt., skirti Laisvės Gynėjų atminimui. Tai, tartum, Laisvės kovos Aukuro plytelės, kurias lipdė patys moksleiviai . Projekte dalyvavo beveik trečdalis vyresniųjų 5-10-jų klasių moksleivių.

 

Projekto darbų pristatymas Seniūnaitijos bendruomenei vyko 2016 m Sausio 13 d. minint svarbią istorinę datą – SAUSIO 13-tosios 25-tąsias metines

 

Iškilmingai atrodančioje mokyklos aktų salėje gražiu akcentu išsiskyrė mokinių pagamintos ir tautine simbolika papuoštos devynios „Skrynelės“, pripildytos šio Projekto darbų aprašymais. Stenduose šalia geriausių, gražiai apiformintų šio Projekto darbų, buvo pateikti ir keletas jau virš 20 metų mokyklos archyve saugomų Sausio 13-jai skirtų buvusių šios mokyklos mokinių darbai . Reikia tikėti, kad atėjusi nauja karta gali rasti ir savo tėvelių – šio Projekto dalyvių darbus.

Renginį vedė mokiniai EMILIJA ir MARTYNAS . Įspūdinga pradžia- renginio vedėjų įėjimas iškilmingai nešant simbolinę „Gražių darbų skrynelę“, trispalvės žvakės uždegimas, ir išraiškingai nuskambėję žodžiai: „Ten prie BOKŠTO minia, Ten netyla daina, Ten ir VILTYS Visų paskutinės…“, primenantys susirinkusiems i kuo buvome stiprūs, kuo gyvenome ir ko troškome tą, istorinę 1991 m e t ų SAUSIO 13- tosios n a k t į ! Sugiedotas Lietuvos Himnas.

Renginio vedėja Emilija džiaugėsi, kad jos tėveliai ir seneliai buvo tų istorinių įvykių dalyviai ir iš jų pasakojimų dar ankstyvoje vaikystėje sužinojusi apie SAUSIO 13-tąją . Mokytojoms Renatai Urbonavičienei ir Virginijai Mikutavičiūtei bei direktoriui Pauliui Martinaičiui, pasidalinusiais savo išgyventais tų įvykių prisiminimais, prisegtos „Neužmirštuolės“

Geriausi mokinių darbai atskleidė įvairius sugebėjimus ir paliko neišdildomą įspūdį.

9 klasės mokinė VIKTORIJA pademonstravo net du sukurtus dokumentinius filmus: „SAUSIO 13-toji“ (primenantį tuos istorinius įvykius) ir „Aš labai myliu Lietuvą“ (dokumentiniais vaizdais, atskleidžiantį Tėvynės krašto grožį). AKVILĖ deklamavo savo kūrybos eiles „Brangioji Lietuva“. GRETA užrašė savo Senelio prisiminimus ir labai išraiškingai juos perskaitė. 10 klasės mokinys MARKAS atskleidė neeilinius pianisto sugebėjimus. Buvo skaitomi įdomiausiai parašyti  6 klasės mokinių laiškai LAISVĖS GYNĖJAMS. Už gražius darbus mokiniai apdovanoti dovanėlėmis.

Renginyje dalyvavo svečiai: Vicemeras Vasilijus Popovas, Dainavos seniūno pavaduotoja Irma Vasiliauskienė, seniūnaitės Nijolė Ragauskienė ir Gailutė Orinienė. Miko Petrausko muzikos mokyklos FLEITININKĖS renginį paįvairino net penkiais muzikiniais kūriniais.

Vicemeras V.Popovas padėkojo Mokyklai už gražiai pristatytus darbus ir pasidžiaugė, kad šiame baigiamajame renginyje dalyvauja kelios kartos.

 

Už darbą skatinant ir ugdant moksleivių sugebėjimus, atsispindėjusius Projekto dalyvių darbuose, padėkota prie to prisidėjusioms J .Urbšio katalikiškos mokyklos Mokytojoms, šio Projekto Vadovei ir Mokyklai, kuri ėmėsi šio gražaus ir prasmingo jaunimo ugdymui Projekto

Už nuoširdų ir kilnų darbą sėjant dvasingumo ir sąžiningumo sėkleles Dainavos jaunimo širdelėse padėkota Mokyklos kapelionui PEDRO PICH. Šiam dvasininkui ispanui, puikiai kalbančiam lietuviškai, padovanota knyga „SAUSIO 13-toji“ parašyta anglų kalba. Kapelionas pasidžiaugė, kad tokia Dovana padės jam pristatant tėvynainiams lietuvių tautos kovą už Tėvynės laisvę.

Skambant Miko Petrausko muzikos mokyklos mokinės EMILIJOS fleitos garsams, renginio vedėjo Martyno žodžiais „Tikėkime, Mylėkime ir Kurkime Lietuvai“, baigėme Projekto darbų pristatymą Seniūnaitijos bendruomenei.

 

Manau, kad kiekviena iniciatyva, individuali ar kolektyvinė, kiekvienas darbelis skirtas Tėvynės laisvės kovų atminimui pasėjo po sėklelę primenančią šių dienų jaunimui, didžiai prasmingas poeto JUSTINO MARCINKEVIČIAUS eiles: „Dainuoju LIETUVĄ kaip džiaugsmą

Išaugusį iš p e l e n ų

Kaip savo RŪPESTĮ didžiausią,

                                                                                             Kuriuo lyg vieškeliu e i n u….“

 

 

 

 

Projekto organizatorė

V.Krėvės II-sios seniūnaitijos seniūnaitė

DANGUOLĖ RAGUCKIENĖ

IMG_1699

IMG_1701

IMG_1702

IMG_1760

IMG_1768

Urbšio mokyklos direktorius

 

 

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content