Geriausios švietimo sąlygos – Kaune: tvirta lyderio pozicija tarp visų šalies savivaldybių

Finansų ministerijos paskelbtame Lietuvos savivaldybių gyvenimo kokybės indekse Kaunas užima pirmąją vietą pagal 2020 m. švietimo pasiekimus. TOP penketuke rikiuojasi Kėdainių ir Pakruojo rajonų, Birštono bei Vilniaus miesto savivaldybės. Kokybės vertinimas sudarytas iš 8 kriterijų, tarp jų – valstybinių brandos egzaminų rezultatai, kvalifikuotų mokytojų skaičius, stojimų į aukštąsias mokyklas apimtys ir kiti.

Naujausiame švietimo reitinge Kaunas ir vėl užima pirmąją vietą šalyje. Tokius duomenis atskleidžia savivaldybių gyvenimo kokybės indeksas (GKI), pateikiamas Finansų ministerijos svetainėje lietuvosfinansai.lt.

Švietimo paslaugų rodikliai apskaičiuojami nepriklausomiems ekspertams įvertinus 8 rodiklius. Tai ikimokykliniame ugdyme dalyvaujančių 1–6 m. amžiaus  vaikų  dalis, dėl socialinių, psichologinių ir kitų priežasčių mokyklų nelankantys vaikai, tenkantys 1 tūkst. mokyklinio amžiaus gyventojų bei profesinių ugdymo įstaigų auklėtinių skaičius.

Svarbią vertinimo dalį sudaro lietuvių kalbos ir matematikos brandos egzaminų rezultatai, įvertinti 86–100 balais. Į reitingą įtraukiama miesto įstaigose dirbančių aukštos kvalifikacijos mokytojų dalis, universitetų ir kolegijų pritraukiami studentai. Taip pat geltonaisiais autobusiukais į mokyklą vežiojamų mokinių dalis kiekvienoje savivaldybėje.

„Miesto investicijos į švietimą, nuolat gerinama infrastruktūra ir tobulinamos mokymo programos duoda atitinkamą rezultatą. Pelnyta lyderio pozicija šalies mastu įpareigoja toliau laikytis pasirinktos krypties, kad užtikrintume kokybišką bei visiems prieinamą ugdymą“, – kalbėjo Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Eglė Andriuškienė.

Pagal pasiekimus švietime Kaunas tarp geriausiųjų šalyje įsitvirtinęs jau beveik dešimtmetį. Šiemet tarp geriausių ugdymo paslaugų teikėjų taip pat pateko Kėdainių ir Pakruojo rajonų bei Birštono ir Vilniaus miesto savivaldybės.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someone

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content