Generolo Tado Kosciuškos 200-ųjų mirties metinių minėjimas VDU Kauno botanikos sode

2017 m. gegužės 11 d. VDU Kauno botanikos sode (Ž. E. Žilibero g. 6) įvyko Generolo Tado Kosciuškos 200-ųjų mirties metinių minėjimas.

Generolas Tadas Kosciuška (1746–1817) – karo vadas ir politikas, kovojęs už amerikiečių, lietuvių, lenkų tautų laisvę. Jo vardas XVIII–XIX a. sandūroje buvo tapęs kovų už laisvę simboliu.

Minėjimo metu profesorius Valdas Rakutis pristatė pranešimą „Generolas Tadas Kosciuška – laisvę mylinčių Lenkijos, Lietuvos ir Amerikos tautų nacionalinis didvyris“, pievelėje prie Botanikos sodo rūmų buvo inscenizuotas XVIII a. pab. – XIX a. pr. karių pasirodymas, kuriame dalyvavo: LDK 1-asis Didžiojo etmono  pėstininkų regimentas iš Ukmergės, LDK generolo Juzefo Beliako Lietuvos totorių karo istorijos klubas, Kauno pavieto laisvieji šauliai, Aleksoto 4-ojo pėstininkų pulko voltižieriai ir Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo 2-osios rinktinės Aleksoto 212 kuopa, buvo pakelta istorinė Lietuvos vėliava, aidėjo salvės ir karių priesaika, patrankos šūviai už Tadą Kosciušką, už Lietuvą, už Lenkiją. Minėjimo metu buvo galima išvysti ir eiseną, kurioje dalyvavo ne tik uniformuoti kariai, bet ir Aleksoto ugdymo įstaigos – Prezidento Valdo Adamkaus gimnazija, Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazija, Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykla. Viso renginio metu maršus grojo Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“.

Renginio metu visus susirinkusius pasveikino LR Užsienio reikalų ministerijos atstovas – politikos direktorius Vidmantas Purlys, Lenkijos ambasados patarėjas, Lenkijos instituto direktorius Marcin Łapczyński ir Lenkijos ambasadoriaus pavaduotoja Maria Ślebioda, LR Seimo narys Mindaugas Puidokas, Baltarusijos ambasadorius Aleksander Korol, Amerikos ambasados atstovė Heather Steil, VDU Rektorius Juozas Augutis, LŠS vado pavaduotojas  ats. mjr. Židrūnas Šadauskis ir daug kitų svečių.

Minint generolo Tado Kosciuškos atminimą, minint 200-ąsias mirties metines šventės metu VDU Kauno botanikos sode buvo pasodintas ąžuoliukas. Pasodinus ąžuoliuką padėkos žodį tarė  VDU Kauno botanikos sodo direktorius Nerijus Jurkonis, Aleksoto bendruomenės centro pirmininkė Birutė Valentienė ir Aleksoto seniūnė Liukrecija Navickienė. Maldai, už generolą Tadą Kosciušką ir už visus kovotojus už laisvę, pakvietė Aleksoto šv. Kazimiero parapijos klebonas Valius Zubavičius.

Dėkojame šios šventės organizatoriams – Lenkijos institutui Vilniuje, Lenkijos ambasadai, prof. Valdui Rakučiui, Algimantui Daugirdui, Arvydui Pociūnui, Vytautui Valentai, renginio vedėjui Zenonui Šalnai, Aleksoto bendruomenės centrui, VDU Kauno botanikos sodui, Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo 2-osios rinktinės Aleksoto 212 kuopai ir visiems dalyvavusiems šiame gražiame minėjime.

 

Aleksoto seniūnijos informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content