Gamta mėgsta tvarką – saugokime ją!

Atsakingai tvarkykime žaliąsias atliekas.

                      Žaliosios atliekos – biologiškai skaidžios sodų, parkų ir kitų apželdintų teritorijų bei žemės ūkio naudmenų priežiūros ir tvarkymo atliekos. Tai – medžių ir krūmų genėjimo atliekos, šienavimo atliekos, pjuvenos, lapai, gėlės ar vaisių krituoliai.

Pasirūpinkime, kad žaliosios atliekos būtų tinkamai tvarkomos ir privačiose valdose ir daugiabučiams namams priskirtose teritorijose. Pasistenkime, kad nuolat būtų palaikoma tvarka ir švara.

Kauno miesto tvarkymo ir švaros taisyklėse nurodyta, kad asmenys tvarko ir palaiko švarą jiems įstatymų nustatyta tvarka priskirtose arba faktiškai naudojamose teritorijose patys arba sudaro sutartis su kitais asmenimis dėl tokių darbų atlikimo.

Kauno miesto savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo taisyklėse numatyta, kad komunalinių atliekų turėtojai žaliąsias atliekas privalo atskirti nuo kitų komunalinių atliekų, gali jas kompostuoti kompostavimo įrenginyje. Tie kurie neturi galimybių kompostuoti atliekų – atskirtas žaliąsias atliekas gali savo transportu pristatyti į žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę (aikštelėje iš atliekų turėtojų (fizinių asmenų) kompostuoti tinkamos atliekos priimamos nemokamai) arba surinktas žaliąsias atliekas mesti į tam skirtus surinkimo konteinerius, kuriuos už papildomą mokestį išveža atliekų tvarkytojas. Daugiabučių namų gyventojai žaliąsias atliekas taip pat gali nemokamai pristatyti į žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę arba už papildomą mokestį perduoti atliekų tvarkytojui. Prašymą dėl paslaugos užsakymo galima pateikti atliekų turėtojui patogiu būdu UAB „Kauno švara“.

Daugiau informacijos https://www.svara.lt/zaliosios/

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content