Eigulių seniūnijos senjorų klubo veikla

Kauno miesto savivaldybės senjorų tarybos nario Birutės Janauskienės veiklos/renginių ataskaita.
Kauno miesto Eigulių seniūnijos visuomeninių organizacijų įvykdyti darbai 2015m.

Senjorų klubas įkurtas 2009-11-12. Susirinkimai vyksta kartą per mėnesį, tačiau klubo narės noriai ir beveik kasdien dalyvauja visuomeniniame gyvenime – mankštinasi Kalniečių parke įrengtais treniruokliais, yra pastoviai lankančių bibliotekas, lanko prie bažnyčios veikiančią „Maldos grupelę“, „Žolinčių akademiją“, sveikatos biure rengiamus renginius.Yra lankančių dienos užimtumo centrą Panemunėje.
Kada Kaune buvo filmuojami lietuviški filmai „Emilija“ ir „Tobula kopija “, senjorų klubo narės atsiliepė į kvietimą filmuotis ir aktyviai dalyvavo filmavimuose. Kada seniūnijoje vyksta įvairių temų renginiai, klubo narės noriai dalyvauja juose, vykdo sklaidą iškabindamos gyvenamuosiuose namuose skelbimus apie renginius. Vasaros metu susirinkimus pravesdavom klubo narių kolektyviniuose soduose. Susirinkimų temos įvairios, bet daugiausia dėmesio skiriama dvasingumui, gerai savijautai palaikyti bendraamžių ir bendraminčių rate – atrodo to jau nusipelnę senjorai t.y. pagyventi dėl savęs, savo malonumui. Senjorų klubas – tai didelė , darni šeima, kai reikia, pagal galimybes suteikiame pagalbą, aplankome sergančius, sveikiname gimimo arba vardo dienos progomis. Aktyviausia dalyvavusios visuomeniniame gyvenime klubo narės buvo paskatintos, važiavo į ekskursijas po Lietuvą: į Palangą 2015-07-29, į buvusias Lietuvos sostines 2015-08-01, į Valdovų rūmus ir Užutrakio dvarą 2015-08-22, į Molėtus ir Anykščius 2015-09 26 ir 27 dienomis.
Kad šiose ekskursijose galėjo dalyvauti senjorų klubo narės, nuoširdžiai dėkojame seniūnui gerb. Ovidijui Adomaičiui, kuris visuomet maloniai bendrauja su senjorais, ištiesia pagalbos ranką, supranta senjorus.
Seniūnijoje veikia septyni bendruomenių centrai
1. Eigulių bendruomenės centras, įkurtas 2005 m.            vadovas Vilius Kaminskas
2. Kalniečių bendruomenės centras, įkurtas 2006 m.        vadovas Vytautas Šimkus
3. Muravos bendruomenės centras                                   vadovas Vida Jasaitytė
4.Kaunėnų bendruomenės centras                                    vadovas Antanas Visockis
5. Kleboniškio bendruomenės centras                              vadovas Scholestika Katavičienė
6. Asociacija „Eigulių bendruomenė“ įkurta 2011m.       vadovas Jolanta Solnyškinienė
7. Asociacija „Eigulių Aukuras“                                       vadovas Ramūnas Parachonikas
Kiekviena bendruomenė nuveikė didelius darbus vienijant žmones bendravimui, bendriems siekiams įgyvendinti.
Asociacija „Eigulių bendruomenė“ dalyvavo pavasario talkoje „Darom“, 6 žmonės savanoriavo sporto renginiuose, surengė sporto šventę, buvo pravestos paskaitos sveikatingumo tema, susitikimas su politikais, su energetikais dėl renovacijos, susitikimas su policijos pareigūnais „saugi kaimynystė“, ekskursija po senąsias Lietuvos sostines, tradicinė bendruomenės kalėdinė vakaronė. Visuose renginiuose dalyvavo senjorai.
Muravos bendruomenės c. taip pat daug nuveikė – kūrybinė akcija   -,   mokė marginti kiaušinius, susitikimas su tautinių juostų audėja Vilija Ratautiene,, susitikimas su poetu Robertu Keturakiu, su aktore Onaityte, su kino režisieriumi Arvydu Barysu. Žemės dienai iškėlė inkilus. Organizavo ekskursiją į Molėtų observatoriją, Labanoro girioj aplankė apžvalgos bokštą, Lajų taką. Visuose renginiuose dalyvavo senjorai. Bendruomenė turi 11 savanorių.
Kalniečių bendruomenės centras pravedė paskaitą sveikatingumo tema, įvyko susitikimas su policijos pareigūnais tema „Saugi kaimynystė“, rajono tvarkymo talka, Joninių šventė Čečėnijos aikštėje, pastovus bendravimas su sveikatos universitetu.
Asociacija „Eigulių Aukuras“ gausiai dalyvavo tvarkant statomos bažnyčios teritoriją, Užgavėnių šventės organizavimas, šventė – eglutės įžiebimas.
Seniūnijoje gyvuoja senjorų    dainų ansamblis „Smaragdas“, kuris koncertuoja ne tik seniūnijoje, bet kviečiamas visoje Lietuvoje.
2015-12-17 seniūnijoje įvyko labai graži šventė – bendruomenių vakaronė. Tai šventė suvienijanti visų bendruomenių narius, ataskaita už padarytus metų darbus. Dalyvavo daug senjorų klubo narių, senjorų.
2016-03-09
[email protected]

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content