Dviračių žygis, skirtas S. Dariaus ir S. Girėno skrydžiui atminti

Dviračių žygyje, skirtame S. Dariaus ir S. Girėno skrydžiui per Atlantą paminėti, dalyvavo 114 dviratininkų.

Šiais metais maršrutas buvo po Aleksotą, išbandant ir atidarant naujus dviračių takus, bei važiuojant tomis gatvėmis, kurios yra tampriai surištos su mūsų aviacijos istorija.

Pirmiausiai dviratininkai pagerbė lakūnų atminimą S. Dariaus ir S. Girėno aviatorių memoriale, nusilenkė iš Soldino miško atvežtoms bei čia pasodintoms pušaitėms, ir per aerodromą nuvažiavo link paminklinio akmens, žyminčio senojo perono vietą, kur nusileido lėktuvas su S. Dariaus ir S. Girėno karstais.

Vėliau, lakūnams skirtas paminklas atidengtas Linksmadvaryje esančiame Universiteto g. ir Maisto g. skvere, kuriame tautodailininkas Algimantas Kulieša ant akmens iškalė S. Dariaus ir S. Girėno bareljefus.

Toliau žygio dalyviai keliavo Sparnų, Lakūnų gatvėmis iki namo, kuriame gyveno S. Darius.

Labai smagu buvo važiuoti naujuoju Veiverių ir J. Pabrėžos gatvių  dviračių taku, apsilankyti naujajame Aleksoto parke ir pasivaišinti dviratininkų koše, kuriai pagaminti produktus dovanojo prekybos centras „Lidl”, o virė Aleksoto bendruomenės centro moterys Diana, Nida, Silvija ir Vilija.

Dviračių maršrutą sudarė Rita ir Romas Jonaičiai. Dėkojame mus saugiai lydėjusiam Kauno apskrities VPK policijos ekipažui ir greitosios medicinos pagalbos medikams.

Dėkojame Aleksoto bendruomenės centro aktyvui jau 18 kartą surengusiam šį žygį, kuris kasmet mus priverčia susimąstyti ir prisiminti mūsų lakūnų S. Dariaus ir S. Girėno skrydį bei pažinti Aleksotą.

Aleksoto seniūnijos informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content