Drauge su pavasariu į Kauną sugrįžta frankofoniška kultūra

Kovas tradiciškai dovanoja kauniečiams ir miesto svečiams galimybę iš arčiau pažinti bei patirti frankofoniškas šalis. Visą ateinantį mėnesį Kaune vyks joms dedikuoti nemokami renginiai – koncertai, paskaitos, parodos ir ekskursijos. Savo sričių profesionalai, menininkai ir kūrėjai kvies ieškoti sąsajų bei dalinsis žiniomis apie prancūzakalbių kultūrą. 

Kovo 1–balandžio 1 d. Kaunas kvies atrasti frankofonišką kultūrą per kūrybiškumo, kultūros ir politikos sąsajas. Gausioje renginių programoje – per dvidešimt tam skirtų renginių.

„Frankofonijos mėnuo suteikia galimybę pažinti už tūkstančių kilometrų esančias šalis ir įsitikinti koks daugiasluoksnis bei joms artimas yra Kaunas.

Kviečiu išnaudoti turiningą programą bei prasmingai praleisti laiką tyrinėjant kraštus tarp Šiaurės ir Viduržemio jūrų. Neabejoju, kad tai įkvėps naujoms kelionėms, detalesniam domėjimuisi ar net paskatins mokytis naujos kalbos “, – kalbėjo Kauno vicemeras Mantas Jurgutis.

Frankofonijos mėnesį paskelbs muzikiniai garsai – pirmąją pavasario dieną Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje nuaidės nemokamas koncertas „Prancūziškos impresijos“. Susirinkusieji pasiklausyti fleitos ir fortepijono skambesio, bus kviečiami sudalyvauti paskaitoje „Gimęs Kaune: prancūzų pianisto Vlado Perlemuter 120-osios gimimo metinės“.

Programą papildys tarptautinė mokslinė konferencija „Frankofoniškojo pasaulio kultūra ir politika“. Įvairių sričių profesionalai, mokslininkai bei menininkai dalinsis gerosiomis patirtimis, žiniomis bei ragins ieškoti prasmingų sąsajų su prancūzakalbėmis šalimis. Šios diskusijos taps įvadu į kitus, visą mėnesį truksiančius, susitikimus su frankofonišką tematiką tyrinėjančiais akademikais, kūrėjais, rašytojais, fotografais.

Kauno kino centre „Romuva“ bus rodomas įtraukiantis kanadiečių filmas „Respire“. Melomanus džiugins Prancūzijos džiazo virtuozų „Frédéric Borey Trio“ pasirodymas „Teatro klube“. Renginių cikle numatyta ir daugiau skambių susitikimų – fortepijoninės muzikos festivalis Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijoje, KTU Prancūzų instituto organizuojamas koncertas „Café de Paris“.

Kauno „Akropolio“ II aukšte įsikurs Kauno bendrojo ugdymo mokyklų mokinių kūrybinių darbų paroda „Mano Frankofonijos stilius“. Dar viena moksleivių darbų ekspozicija „Svajonės apie Paryžių“ lauks Kauno švietimo inovacijų centro III aukšte.

Balandžio 1 d. Frankofonijos mėnesį vainikuos jaukus ir šiltas Marie-Alix Garreau ir Ilan Abu Baker solistų iš Prancūzijos pasirodymas drauge su Kauno pučiamųjų instrumentų orkestru „Ąžuolynas“. Jis nuskambės Kauno šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje.

Visa Frankofonijos mėnesio programa ir registracijos į veiklas: bit.ly/frankofonijaKaune.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content