DĖL TERITORIJŲ PRIEŽIŪROS, ŽALIŲJŲ ATLIEKŲ TVARKYMO

DĖL TERITORIJŲ PRIEŽIŪROS, ŽALIŲJŲ ATLIEKŲ TVARKYMO

 

Kauno miesto savivaldybės administracijos filialas Dainavos seniūnija (toliau – Seniūnija) vadovaudamasi Seniūnijos nuostatais, patvirtintais Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2017 m. vasario 2 d. įsakymu Nr. A-368  „Dėl Kauno miesto savivaldybės administracijos filialų seniūnijų nuostatų patvirtinimo“ kontroliuoja ir organizuoja  seniūnijos teritorijoje savivaldybės institucijų sprendimų įgyvendinimą.

Lietuvos Respublikos vyriausybės 2015 m. rugpjūčio 5 d. nutarimu Nr. 831 „Dėl Lietuvos Respublikos vyriausybės 2001 m. gegužės 23 d. nutarimo Nr. 603 „Dėl butų ir kitų patalpų savininkų bendrosios nuosavybės administravimo pavyzdinių nuostatų patvirtinimo“ pakeitimo“   Nr. 831  patvirtintų naujos redakcijos Daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų administravimo nuostatų 4.3 punktu reglamentuota, kad bendrojo naudojimo objektų administratorius yra atsakingas už „bendrosios dalinės nuosavybės teise ar kitais įstatymų nustatytais pagrindais patalpų savininkų naudojamo ir (ar) valdomo žemės sklypo (toliau – teritorijos) priežiūrą.

Kauno miesto tvarkymo ir švaros taisyklių (toliau – Taisyklės), patvirtintų Kauno miesto savivaldybės tarybos 2014 m. lapkričio 6 d. sprendimu Nr. T-559 tikslas –užtikrinti, kad visoje Savivaldybės teritorijoje būtų palaikoma tinkama aplinkos sanitarijos būklė ir nebūtų vizualiai teršiama urbanistinė aplinka ar pažeidžiamos visuomenės kokybiško gyvenimo sąlygos.

Šių Taisyklių 3 punktas nurodo kas ir kokią teritoriją turi tvarkyti: asmenys tvarko ir palaiko švarą jiems įstatymų nustatyta tvarka priskirtose arba faktiškai naudojamose teritorijose. Įstatymų nustatyta tvarka priskirta teritorija – teritorija (žemės sklypas), suformuota kaip daiktas ir įregistruota valstybės įmonės Registrų centro Kauno filiale. Jeigu teritorijų planavimo dokumentuose teritorija nėra apibrėžta (nurodyta), faktiškai naudojama teritorija laikoma teritorija iki gretimos teisės aktų nustatyta tvarka priskirtos ar faktiškai naudojamos teritorijos.

Informuojame, kad Taisyklių, 15, 25.13 punktais draudžiama versti ar laikyti atliekas tam tikslui nepritaikytose vietose, išmesti bet kokias atliekas gatvėse, aikštėse, skveruose, parkuose, kitos viešosiose vietose ir kitur, kadangi visos šalinamos atliekos turi būti išvežamos tik į tam skirtus sąvartynus, o tinkamos panaudoti ir tvarkingos atliekos – į tvarkymo, perdirbimo ir kompostavimo aikšteles.

Rudens laikotarpiu mieste labai daug problemų sukelia medžių lapai, šakos t. y. žaliosios atliekos. Taisyklių 7.5 punktas teritorijų naudotojus įpareigoja tvarkyti žaliąsias atliekas (šakas, lapus, nupjautą žaliųjų vejų žolę) Savivaldybės tarybos patvirtintų Kauno miesto savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo taisyklių nustatyta tvarka. Kauno miesto savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo taisyklių, patvirtintų Kauno miesto savivaldybės tarybos 2016 m. vasario 2 d. sprendimu Nr. T-5, 55 punkte numatyta, kad komunalinių atliekų turėtojai žaliąsias atliekas privalo atskirti nuo kitų komunalinių atliekų jų susidarymo vietose, kurias gali kompostuoti kompostavimo įrenginyje, savo privačioje valdoje specialiai tam skirtoje vietoje ar bendruose kelių individualių namų valdų kompostavimo įrenginiuose kartu su kitomis rekomenduojamomis kompostuoti atliekomis. Tie kurie neturi galimybių kompostuoti atliekų – atskirtas žaliąsias atliekas gali savo transportu pristatyti į žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę (iš komunalinių atliekų turėtojų (fizinių asmenų) kompostuoti tinkamos atliekos priimamos nemokamai) arba atskirai surinktas žaliąsias atliekas mesti į tam skirtus surinkimo konteinerius, kuriuos už papildomą mokestį išveža atliekų tvarkytojas sutartyje su atliekų turėtoju nustatyta tvarka. Kauno miesto savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo taisyklių 56 punkte papildomai išskirta daugiabučių namų teritorijų priežiūra t. y. susidarančias žaliąsias atliekas daugiabučių namų gyventojai taip pat nemokamai gali pristatyti į žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę arba už papildomą mokestį perduoti atliekų tvarkytojui. Prašymą dėl paslaugos užsakymo galima pateikti atliekų turėtojui patogiu būdu UAB „Kauno švara“. Daugiau informacijos https://www.svara.lt/zaliuju-atlieku-tvarkymas/. Prašome pasirūpinti, kad žaliosios atliekos būtų tinkamai tvarkomos bei namui priskirtoje teritorijoje būtų pastoviai palaikoma tvarka ir švara.

 

Dainavos seniūnijos informacija

 

 

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content