Dėl suskystintų naftos dujų balionų, naudojamų trijų ir daugiau aukštų daugiabučiuose namuose, pakeitimo

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (toliau – Taryba), vadovaudamasi Priemonės „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimas kitais energijos šaltiniais“ finansavimo sąlygų aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos energetikos ministro 2020 m. liepos 22 d. įsakymu Nr. 1-210 „Dėl Priemonės „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimas kitais energijos šaltiniais“ finansavimo sąlygų aprašo patvirtinimo“ (toliau – Priemonė), bei energetikos ministro 2021 m. vasario 5 d. įsakymu Nr. 1-15 „Dėl Lietuvos Respublikos energetikos ministro 2020 m. liepos 22 d. įsakymo Nr. 1-210 „Dėl Priemonės „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimas kitais energijos šaltiniais“ finansavimo sąlygų aprašo patvirtinimo“ pakeitimo“ (https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/b6671f00677811eb9dc7b575f08e8bea), atkreipia savivaldybių administracijų dėmesį, kad Priemonėje pakeista sąvoka ,,Daugiabutis namas“, kuri papildyta nauju kriterijumi nurodant, kad Nekilnojamojo turto registro duomenų bazėje ar kituose daugiabučio namo dokumentuose neturi būti numatyta, kad name maistui ruošti galima naudoti elektrines virykles.

Atsižvelgdama į tai, Taryba prašo savivaldybių administracijų ne vėliau kaip iki 2021 m. vasario 15 d. peržiūrėti ir esant reikalui patikslinti bei pateikti Tarybai trijų ir daugiau aukštų daugiabučių namų, kurie dalyvaus balionų šalinimo plane numatytų priemonių įgyvendinimo procese, sąrašus. Savivaldybių, kurios deklaravo, kad jų teritorijoje nėra daugiabučių namų, kurių gyventojai, pažeisdami teisės aktų reikalavimus, maistui ruošti naudoja suskystintas naftos dujas balionuose, prašome dar kartą patikrinti esamus trijų ir daugiau aukštų gyvenamuosius namus ir įsitikinti, kokią energijos rūšį gyventojai naudoja maistui ruošti.

Taip pat savivaldybių administracijų prašome informuoti daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdytojus apie Priemonės įgyvendinimo pradžią ir suteikti jiems visokeriopą paramą ir pagalbą, siekiant sklandžiai įgyvendinti Suskystintų naftos dujų balionų, naudojamų daugiabučiuose namuose, pakeitimo 2019–2022 metais veiksmų planą, patvirtintą Lietuvos Respublikos energetikos ministro 2019 m. birželio 27 d. įsakymu Nr. 1-181 (toliau – Veiksmų planas) (galiojanti suvestinė redakcija https://www.etar.lt/portal/lt/legalAct/b540952098b211e9ae2e9d61b1f977b3/asr), ir Priemonę bei pašalinti suskystintų naftos dujų balionus iš daugiabučių namų.

Pažymime, kad per pirmuosius Veiksmų plano įgyvendinimo metus Priemone, įskaitant valstybės finansinę paramą, pasinaudojo tik 309 daugiabučių namų 5860 gyventojų, kuriems kaip kompensacija už bendrojo naudojimo ir vartotojų dujų ar elektros inžinerinių sistemų pertvarkymą ir viryklių įsigijimą išmokėta 3,86 mln. Eur.

Atsižvelgdama į tai, kas aukščiau nurodyta, Taryba dar kartą kviečia savivaldybių administracijas aktyviau ir betarpiškiau įsitraukti į Veiksmų plane numatytų priemonių įgyvendinimo procesą, siekiant greičiau ir efektyviau įsisavinti numatytas lėšas tam, kad suskystintų naftos dujų balionai būtų pašalinti iš trijų ir daugiau aukštų daugiabučių namų, bei suteikti visokeriopą pagalbą daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdytojams.

2021-02-08 raštas savivaldybėms dėl balionų naikinimo daugiabučiuose

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content