Dėl gyvenamosios vietos deklaravimo

Informuojame, kad nuo 2016 m. sausio 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo Nr. VIII-840 pakeitimo įstatymas Nr. XII-1919, kuriame nustatyta asmens pareiga deklaruoti gyvenamąją vietą bei numatytas baigtinis asmenų, kurie gali būti įtraukti į neturinčių gyvenamosios vietos asmenų apskaitą, sąrašas. Vadovaujantis prieš tai įvardintu įstatymu, asmenys, kurie iki 2015 m. gruodžio 31 d. buvo įtraukti į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą pagal savivaldybę, kurios teritorijoje jie gyvena, privalo iki 2016 m. birželio 30 d. deklaruoti savo faktinę gyvenamąją vietą. Atkreipiame dėmesį, kad pateikus prašymą į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą gali būti įtraukiami:

  1. Lietuvos Respublikos Vyriausybės įgaliotos institucijos nustatyta tvarka į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą 6 mėnesių laikotarpiui pagal savivaldybę, kurios teritorijoje jie faktiškai gyvena, įtraukiami benamiai ( Asmenys, neturintys nuosavybės teise patalpos ar pastato ar kitos teisės naudotis tokia patalpa ar pastatu ir gyvenantys laikinojo apgyvendinimo įstaigose ar viešose vietose).
  2. Lietuvos Respublikos Vyriausybės įgaliotos institucijos nustatyta tvarka į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą, jeigu jie nėra deklaravę gyvenamosios vietos, taip pat įtraukiami:
  1. asmenys, kurie buvo globojami (rūpinami) vaikų globos institucijose ar šeimynose, kai jie išleidžiami iš vaikų globos institucijos arba palieka šeimyną, ne ilgesniam kaip 6 mėnesių laikotarpiui – pagal savivaldybę, kurios teritorijoje jie faktiškai gyvena;
  2. asmenys, kuriems teismo nutartimi paskirtos priverčiamosios stacionarinio stebėjimo specializuotose psichikos sveikatos priežiūros įstaigose medicinos priemonės, šių priemonių taikymo laikotarpiu – pagal savivaldybę, kurios teritorijoje buvo paskutinė asmens deklaruota gyvenamoji vieta;
  3. asmenys, laikomi tardymo izoliatoriuose ir pataisos įstaigose, visą buvimo šiose įstaigose laikotarpį – pagal savivaldybę, kurios teritorijoje buvo paskutinė asmens deklaruota gyvenamoji vieta arba kurios teritorijoje jie faktiškai gyveno iki suėmimo arba bausmės atlikimo.

Asmenys dėl gyvenamosios vietos deklaravimo turi kreiptis į tą seniūniją, kurios teritorijoje jie gyvena.

Informuojame, kad pagal galiojančius teisės aktus, skiriant piniginę socialinę paramą nepasiturintiems gyventojams, išmokas vaikams, paramą mirties atveju ir socialinę paramą mokiniams, yra privalomas asmenų gyvenamosios vietos deklaravimas. Todėl asmenys, gaunantys piniginę socialinę paramą ir įtraukti į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą prie Kauno miesto savivaldybės, iki 2016 m. birželio 30 d. turi deklaruoti savo faktinę gyvenamąją vietą, kad ateityje būtų išvengta piniginę socialinę paramą reguliuojančių įstatymų taikymo praktinių problemų bei būtų užtikrintas sklandus piniginės socialinės paramos teikimas nepasiturintiems asmenims tada, kai paramos jiems labiausiai reikia.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content