Dainomis atsisveikinkim su vasara

          Etnografinis ansamblis ,,Sūduva“ , vadovaujamas poetės Teresės Varnagirienės – Pievų Smilgos Kauno miesto Dainavos seniūnijos gyventojus pakvietė į Draugystės parką. Netoli Broniaus Zalenso skulptūros ,,Švelnumas“ vyko šventė – „Dainomis atsisveikinkim su vasara“. Kadangi pati T. Varnagirienė yra Dainavos seniūnijos gyventoja, aktyvi visuomenininkė dažnai parke sutikdavo besivaikščiojančius pažįstamus bendruomenės narius, kurie vis klausdavo: – ,,Jau pasiilgome Jūsų poezijos ir dainų. Norime vėl pabūti drauge. Kada vėl rinksimės?“. Džiugu pažymėti , kad ši šventė vyko T. Varnagirienės iniciatyva, gauti reikiamus leidimus pagelbėjo Dainavos seniūnija. Gyventojai labai džiaugėsi, kad vėl galėjo drauge su šeimos nariais, pažįstamais susitikti, drauge pabendrauti, su bendruomenės nariais pasidalinti prabėgusios vasaros įspūdžiais, aptarti bendruomenėje iškilusius klausimus, pasiklausyti poezijos, dainų, kartu padainuoti ir palydėti vasarą.
           „Tai kas, kad dienos bėga, / Skaičiuodamos metus, / Širdis nepasensta niekad, / Nors metų ir šimtas bus. / Jei tau širdis nerimsta, / Šypsokis ir dainuok – / Tegul tauta atgimsta / Lietuviškoj dainoj“, – eilėraščio „Dainuok“ eilėmis ansamblio vadovė pakvietė pasiklausyti dainų. Renginio metu skambėjo ansambliečių dainos apie vasarą, meilę, draugystę, atskubėjusį rudenį: „Mano vasara“, „Rudenio spalvos“, „Vasarėlė“, „Į darželį“, „Neatėjai“, „Gimtinės ruduo“ (dainų žodž. ir muz. T. Varnagirienės), o taip pat lietuvių liaudies dainos.
          Dainų intarpuose poetai skaitė savo kūrybos eiles: Dainavos seniūnijos bendruomenės narės, poetės Ilona Orinienė – „Mano berželis“, „Ruduo“, Janina Ulinskienė – ,,Žavingas ruduo“, ,,Po rudenėjančiu dangum“, Eigulių seniūnijos bendruomenių nariai: poetė Benedikta Serapinienė – „Ruduo“, eilių kūrėjas Juozas Daniliauskas – „Kaunui“.
          Šventę vainikavo ansambliečių ir visų dalyvių drauge nuskambėjusi lietuvių liaudies daina „Gale lauko toli“, ir daina „Mūsų dienos kaip šventė…“.
          Šventėje dalyvavusi Dainavos seniūnijos seniūnė Violeta Baltutienė džiaugėsi gausiai susirinkusiais gyventojais ir svečiais. Padėkas įteikė: T. Varnagirienei ir jos vadovaujamam etnografiniam ansambliui „Sūduva“ – už suorganizuotą šventę Dainavos seniūnijos bendruomenei, Zenonui Raugalui – aktyviausiam ansamblio dalyviui ir garso operatoriui.
          LR Seimo nario Aurelijaus Verygos patarėja Vaida Pranarauskaitė LR Seimo nario A. Verygos vardu pasveikino ansambliečius, o ansamblio vadovei T. Varnagirienei įteikė padėką už nuoširdžią ir visuomeninę veiklą jau ne vienerius metus džiuginant poezijos gerbėjus savo brandžia kūryba, o kartu su savo ansambliečiais, vykdant daug gražių ir prasmingų projektų.
          Dainavos bendruomenės centro „Draugystė“ pirmininkė Danutė Maceikaitė pasveikino ir perdavė ansambliečiams ir jų vadovei geradarių rėmėjų skirtas dovanėles.
          Dainavos seniūnijos gyventoja, visuomenininkė Birutė Zeigienė visų susirinkusiųjų vardu padėkojo T. Varnagirienei ir ansamblio „Sūduva“ nariams už gražią, turiningą popietę ir palinkėjo, kad jų veikloje netrūktų entuziazmo, tyro džiaugsmo, kūrybinės sėkmės, širdyse visada skambėtų daina, o kasdieninėje veikloje lydėtų sveikata, sėkmė, tikėjimas ir bendraminčiai.
          Šventės organizatorė pakvietė dalyvius neskubėti skirstytis, pasidžiaugti Draugystės parko grožiu, pabendrauti, pasisukti ratelyje, skambant bandonininko Petro Remeikio koncertinos garsams.
Šventė baigėsi, bet dar ilgai nuostabią šventę primins girdėti dainos „Rudenėlio spalvos“ žodžiai:
                              Krenta ir skyla kaštonai,
                              Svyra šermukšnių kerai.
                              Klevas liepsnoja raudonai,
                              Tarsi žaroj vakarai.
                              Grožis spalvų neregėtas –
                              Pasaka rudens gyva!
                              Priverčia širdį gerėtis:
                              Kokia graži Lietuva!
Straipsnio ir nuotraukų autorė Birutė Zeigienė

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content