Birželio 14 d. Lietuvoje minima  Gedulo ir vilties diena.

Birželio 14 d. Lietuvoje minima  Gedulo ir vilties diena.  1941 m. birželio 14 d. Sovietų Sąjunga pradėjo masinius gyventojų trėmimus į Sibirą. Iš viso išvežta apie 18 500 žmonių, kurių didžioji dalis vežti į tremtį, kiti – į GULAG’o stovyklas. Buvo ištremta daug to meto politikų, kitų visuomenės veikėjų, tarp kurių ir antrasis Lietuvos Respublikos prezidentas Aleksandras Stulginskis.

Kviečiame prisiminti ir 2022 m. birželio 14 d.  paminėti Gedulo ir vilties dieną Kaune.

Iki 11.30 val. – Gėlių padėjimas prie paminklo kovotojų už Lietuvos laisvę Motinai Ramybės parke ir Kauno geležinkelio stoties perone. Dalyvaus Kauno miesto savivaldybės atstovai ir Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Kauno skyrius.

12 val. – Šv. Mišios Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje.

11.59 val. – Visuotinė tylos minutė. Visa šalis trumpam sustos pagerbti karo Ukrainoje aukas ir tautiečius, nukentėjusius nuo tremties ir kalinimų. Daugiau apie akciją www.tylosminute.lt.

12–18 val. – Tremtinių ir politinių kalinių pavardžių skaitymo akcija „Ištark. Išgirsk. Išsaugok“ Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje prie Amžinosios ugnies (K. Donelaičio g. 64, Kaunas).

Vytauto didžiojo karo muziejaus sodelis (prie Amžinosios ugnies)

11.55 val. Atvykę miesto vadovai padeda gėles prie Amžinosios ugnies (be ypatingos ceremonijos).

Vedėjas pristato akciją „Tylos minutė“.

11.59 val. Visuotinė tylos minutė.

12 val. Vedėjas pristato akciją „Ištark. Išgirsk. Išsaugok“. Ji pradedama Lietuvos himnu (įrašas).

12.05 val. Skaitymų pradžia. Pirmieji skaito miesto vadovai/atstovai, vėliau – specialioje platformoje užsiregistravę žmonės.

18 val. Skaitymų pabaiga.

18 val. Kariliono muzikos koncertas, skirtas Gedulo ir vilties dienai, Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje. Skambins Austėja Staniunaitytė-Proietta

Apie akciją „Tylos minutė“.

Jau penktus metus iniciatyvos metu įstaigos, įmonės, mokyklos, bendruomenės skatinamos minutei sustoti ir pagerbti nuo tremties bei kalinimų nukentėjusius tautiečius. Kauniečiai tai galės padaryti ir atvykę į VD Karo muziejaus sodelį.

Apie akciją „Ištark. Išgirsk. Išsaugok“

Atminties akcija visuose miestuose sulaukia didelio žiniasklaidos ir visuomenės. Prie skaitymų prisidėti kviečiami visi norintys, kurie gali į atminties akciją registruotis specialiai sukurtoje platformoje arba stoti į gyvąją skaitymų eilę akcijos dieną.

Iniciatoriai miestų koordinatoriams atsiunčią didelę knygą, kurioje ryškiai, aiškiu šriftu surašyti vardai ir pavardės. (p.s. šalies ir miestų vadovams yra galimybė gauti pirmus puslapius prieš kelias dienas, pasiruošimui).

Respublikinių akcijų iniciatoriai – Lietuvos jaunimo organizacijų taryba „LiJOT“ ir projektas „Misija Sibiras“.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content