Baltijos kelio metines Kaune kviečia paminėti ypatingu koncertu – ant „Mokslo salos“ stogo

Prieš 34 metus per pasaulį nuvilnijusi žinia apie Baltijos šalių siekį atkurti savo laisvę ir nepriklausomybę iki šių dienų išliko ypatingu istoriniu momentu. Šią trijų tautų vienybės išraišką kauniečiai bei miesto svečiai kviečiami prisiminti jau šį trečiadienį 19 val. vyksiančiame koncerte, išskirtinėje vietoje – Nemuno saloje, prie baigiamo statyti mokslo ir inovacijų muziejaus. Scenoje pasirodys Kauno bigbendas su solistais iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. 

Kauniečių pamėgto festivalio „Operetė Kauno pilyje“ organizatoriai ėmėsi iniciatyvos kultūriškai įveiklinti naują erdvę Nemuno saloje.

„Šioje vietoje muzika suskambės pirmą kartą ir mums didžiulė garbė, kad tai nutiks minint Baltijos kelio metines. „Mokslo sala“ tam puikiai tinka, ypatingai muziejaus stogas ant kurio susiburs kauniečiai. Iš čia atsiveria nuostabus vaizdas į Kauną – žalią, laisvą ir nepriklausomą miestą. Žinoma, bus laikomasi visų saugumo reikalavimų“, – kalbėjo Kauno valstybinio muzikinio teatro vadovas Benjaminas Želvys.

Koncertinę programą publikai dovanos Kauno bigbendas (vadovas Tomas Botyrius), solistai Povilas Meškėla, Jeronimas Milius, viešnia iš Latvijos Julija Zakirova bei Estijos atlikėja Sofia Rubina.

1989 m. rugpjūčio 23-iąją per Lietuvą, Latviją ir Estiją nusidriekusi 650 km ilgio gyva žmonių grandinė – Baltijos tautų solidarumo ir laisvės troškimo išraiška. Milijonus žmonių suvienijusi iniciatyva atkreipė viso pasaulio žvilgsnius į šių valstybių siekį atkurti savo nepriklausomybę.

Baltijos kelio išskirtinumą pabrėžė ir UNESCO organizacija, 2009 m. įtraukusi šią akciją į „Pasaulio atminties“ sąrašą.

Prisimenant šią istorinę dieną, Kaune paskutinius kelerius metus statybų aikštele tapusi Nemuno salos dalis šį trečiadienį trumpam virs koncerto erdve. Publika galės saugiai įsitaisyti ant mokslo muziejaus stogo ir mėgautis nemokamu koncertu. Scena iškils pastato prieigose, kur taip pat baigiama tvarkyti Nemuno salos parko aplinka bei infrastruktūra.

11,5 tūkst. kv. metrų ploto Mokslo ir inovacijų centro statybos – jau finišo tiesiojoje. Pagrindinio statinio akcento – 21 metro skersmens ore „pakibusio“ disko – konstrukcinė dalis baigta, statybininkams belieka sumontuoti apdailą.

Jau kitąmet duris atversiančiame mokslo centre lankytojų lauks moderniausias 8K raiškos planetariumas Lietuvoje, kuris leis vaizdžiai patyrinėti kosmoso platybes.

Rudenį „Mokslo saloje“ bus pradėta įrenginėti nuolatinė specialiai šiam mokslo centrui sukurta ekspozicija. Ją sudarys 140 interaktyvių eksponatų.

Mokslo populiarinimo ekspozicija bus suskirstyta į 7 temas: žmogaus kūnas ir sveikata, maistas, gamta ir aplinka, atliekos ir tarša, energija, transportas bei komunikacija. Lankytojai galės lavinti savo kūrybiškumą atlikdami bandymus ir tyrimus. Taip pat mokslo centre numatyta speciali pažinimo erdvė patiems mažiausiems lankytojams iki 6 metų, skirta skatinti jų žingeidumą per spalvas, garsus ir lytėjimą.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content