Atnaujintuose vamzdynuose „Kauno energija“ šilumos tiekimo nuostolius sumažino beveik trečdaliu

Centralizuotai miesto šilumą tiekianti bendrovė „Kauno energija“, tęsdama nuoseklią šilumos tinklų rekonstrukciją, 2023-siais šilumos nuostolius atnaujintose magistralinių vamzdynų atkarpose sumažino kiek daugiau nei 27 proc. Didžiausi šilumos sutaupymai pasiekti Šilainių, Vilijampolės, Dainavos mikrorajonuose. Kauno mieste jau yra atnaujinta apie 74 proc. viso magistralinio šilumos tiekimo tinklo.

„Kauno energijos“ Tinklo valdymo skyriaus vadovo Audriaus Pupininko teigimu, šiais metais Kaune iš viso rekonstruota 9,3 km įvairaus skersmens vamzdynų, bendra investicijų vertė siekia apie 13 mln. eurų.

„Šilumos tinklų rekonstrukcijas vykdome kasmet, vos pasibaigia šildymo sezonas. Rekonstruojamos atkarpos parenkamos atsižvelgiant į jų amžių, bendrą vamzdynų būklę ir hidraulinių bandymų rezultatus, padedančius išryškinti silpnąsias vamzdynų vietas,“ – komentuoja A. Pupininkas ir  priduria, kad toks nuoseklus vamzdynų atnaujinimas naudingas visomis prasmėmis, nes ne tik mažina šilumos praradimus trasose, bet ir padeda užtikrinti patikimą šilumos tiekimą ištisus metus, taip pat prisideda ir prie CO2 išmetimo į aplinką sumažinimo.

„Kuo daugiau šilumos sutaupome, tuo mažiau jos reikia pagaminti. Vadinasi – įsigyjame ir sudeginame mažiau kuro. Investicijos į šilumos tinklų rekonstrukcijas ilgalaikėje perspektyvoje suteikia pagrindą šilumos kainos mažėjimui,“ – teigia bendrovės atstovas.

Pasak jo, prie to ženkliai prisideda rekonstrukcijų metu bendrovės naudojami naujos kartos vamzdžiai, kurių tarnavimo laikas siekia ne mažiau 30 metų. Jų išskirtinumas –  dar gamykloje sumontuojamas storas, net 10–14 cm siekiantis izoliacinis sluoksnis iš itin tankaus poliuretano, kuris stipriai sumažina šilumos pralaidumą, apsaugo vamzdžius nuo neigiamo aplinkos poveikio ir išorinės korozijos.

Šiais metais šilumos tinklų atnaujinimo darbus „Kauno energija“ vykdė Šilainių, Vilijampolės, Eigulių, Dainavos, Petrašiūnų ir Gričiupio seniūnijose. Didžiausius šilumos sutaupymus pavyko pasiekti rekonstravus magistralinių vamzdynų atkarpas, besidriekiančias per Baltų prospektą, Žemaičių plentą, Partizanų ir Varnių gatves. Ženklus šilumos sutaupymas pasiektas ir Jonavos gatvėje.

Centralizuotai miesto šilumą tiekianti bendrovė iš viso prižiūri 450 km šilumos trasų. 2020–2023 metais vien Kaune atnaujinta 43,3 km įvairaus skersmens vamzdynų. Specialistų skaičiavimais, įvertinus 2023 metais atliktas šilumos tinklų rekonstrukcijas, laikinojoje sostinėje jau atnaujinta apie 74 proc. viso magistralinio šilumos tiekimo tinklo.

„Kauno energija“ šiluma aprūpina 123 tūkst. vartotojų Kaune, Kauno rajone ir Jurbarke, bendrovės tiekiama šiluma jau septynis mėnesius iš eilės yra pigiausia šalyje.

„Kauno energija“ informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content