Atnaujinta priėmimo į Kauno miesto mokyklas tvarka

Kauno miesto taryba patvirtino naują vaikų priėmimo į mokyklas tvarką. Tuo siekiama užtikrinti, kad visi Kauno moksleiviai patektų į jiems ar jų tėvams priimtiniausias bei patogiausias ugdymo įstaigas.

Pirmumas patekti į mokyklas suteiktas arčiausiai jų gyvenantiems mokiniams. Užsiregistravus į priešmokyklinio ugdymo grupes, pirmas, penktas bei devintas klases šalia mokyklos gyvenantiems kauniečiams, jeigu liks laisvų vietų, toliau pirmenybė bus teikiama vaikams, kurių deklaruota gyvenamoji vieta yra gretima mokyklos aptarnavimo teritorijai. Po pastarųjų – tiems, kurie gyvena toliau nuo mokyklos nutolusiose miesto vietose. Į ugdymo įstaigą priėmus visus patekti norinčius Kauno miesto gyventojų vaikus, registruotis galės ir norintieji iš kitų savivaldybių.

Jei prašymų iš mokyklai priskirtos teritorijos gyventojų būtų gauta daugiau, nei mokykla gali priimti, tuomet bus atsižvelgta į gyvenamosios vietos deklaravimo datą.Iš gyvenamąją vietą deklaravusiųjų tais pačiais metais prioritetas teikiamas dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams ar mokykloje jau besimokančių auklėtinių broliams bei seserims.

Priėmimo prioritetų tvarka keičiasi ir besiruošiantiems į 11–12 klases. Pirmumas teikiamas toje mokykloje jau baigusiems 9–10 klases ir norintiems joje toliau mokytis. Likus laisvų vietų, priimami visi kiti Kauno moksleiviai, o prioritetinė eilė sudaroma pagal gyvenamosios vietos deklaravimo mieste datą. Užsiregistravus visiems norintiems kauniečiams ir likus laisvų vietų,  į mokyklą priimami moksleiviai iš visos Lietuvos. Tokia pati tarka taikoma ir pretendentams į Kauno gimnazijas.

Į specializuotas programas vykdančias mokyklas, kaip ir iki šiol, vaikai būtų priimami pagal jų gebėjimų vertinimo, stojamųjų egzaminų rezultatus.

Pateikti prašymus galima per elektroninę sistemą internete imokykla.kaunas.lt. Prašymus teikti galima  į vieną arba dvi pasirinktas mokyklas.

Jeigu tarp pageidaujamų mokyklų nėra priskirtosios pagal vieno iš tėvų ir vaiko deklaruotą gyvenamąją vietą, informacinė sistema automatiškai ją parinks kaip papildomą variantą.
Priėmimas į Kauno mokyklas šiemet turėtų prasidėti balandžio viduryje.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content