Atmintinė naminių paukščių laikytojams

Atmintinė naminių paukščių laikytojams

 

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (toliau- VMVT) Kauno departamentas informuoja, kad  2020 vasario 04 d. įsigaliojo VMVT direktoriaus  2014 m. lapkričio 21 d. įsakymo Nr. B1-1007 “Dėl labai patogeniško paukščių gripo patekimo rizikos mažinimo ir apsaugos priemonių taikymo naminių paukščių laikymo vietose”  pakeitimas:

“Pavasarinės ir rudeninės laukinių vandens paukščių migracijos laikotarpiu ar esant nepalankiai epizootinei paukščių gripo situacijai kaimyninėse Europos Sąjungos valstybėse narėse ir (ar) trečiosiose šalyse (apie migracijos laikotarpį ar nepalankią epizootinę paukščių gripo situaciją kaimyninėse Europos Sąjungos valstybėse narėse ir (ar) trečiosiose šalyse skelbiama VMVT interneto svetainėje ir žiniasklaidos priemonėse)  laikyti naminius paukščius pastatuose ir jų neišleisti į lauką arba išleisti tik į aptvertas lauko aikšteles ar teritoriją, kad naminiai paukščiai negalėtų turėti tiesioginio kontakto su laukiniais vandens paukščiais“.

Prašome atkreipti paukščių laikytojų dėmesį į šiuos rizikos veiksnius:

     Paukščių lesinimas ir girdymas:

o   lesinti ir girdyti naminius paukščius pastatuose ar statiniuose su pastoge;

o   laikyti naminių paukščių lesalą ir kraiką taip, kad jis būtų apsaugotas nuo laukinių paukščių ir kitų gyvūnų;

o   nenaudoti nenukenksminto atvirų paviršinių vandens telkinių vandens laikomiems naminiams paukščiams girdyti;

o   apriboti naminių vandens paukščių prieigą prie atviro vandens telkinio.

 

 VMVT Kauno departamento informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content