Atkurtos Lietuvos šimtmečiui skirti renginiai Aleksote

Šimtmečiui skirti renginiai Aleksote prasidėjo vasario 15 d. „Pietos“ atidengimu Senosiose Aleksoto kapinaitėse.

Dalyvaujant gausiam būriui Aleksoto bendruomenės, Šaulių kuopai, Kauno J. Dobkevičiaus progimnazijos ir V. Adamkaus gimnazijos moksleivių bei garbingiems svečiams: Vicemerui Povilui Mačiuliui, Administracijos direktoriaus pavaduotojams Romaldui Rabačiui ir Viliui Šiliauskui, buvo atidengtas paminklas, skirtas Lietuvos kariuomenės savanoriams, kurie žuvo 1920 m., vaduodami bolševikų užimtą Aleksoto oro uostą.

Po paminklo atidengimo , Aleksoto seniūnijos salėje vyko Aleksoto bendruomenės centro narės Laimutės Šalnienės 100 riešinių parodos atidarymas. Metus laiko buvo mezgamos nepasikartojančiais ornamentais , karoliukais puoštos įvairių regionų riešinės.

Renginio metu koncertavo Aleksoto bendruomenės centro liaudiškos muzikos ansamblis „Svirbė“.

Vasario 16 d. 8 val. ryto pakviesti Pelėdų bendruomenės ant Pelėdų kalno kartu su kitomis miesto bendruomeninėmis organizacijomis, aleksotiškiai kėlė  vėliavą, giedojo Lietuvos himną, o 12 val. dalyvavome  šventiniame renginyje Karo muziejaus sodelyje. Čia plazdėjo ne tik trispalvės, Aleksoto ir bendruomenės vėliavos, bet į šventę bendruomenės moterys atnešė ir megztą 100 trispalvių gėlyčių, patalpintų Lietuvos žemėlapio kontūre.  Šios idėjos  ir atlikimo  autorė Birutė Liaudanskienė, kuri čia pat aikštėje ir išdalino trispalves gėlytes. Jomis pasipuošėme ir sutiktus j. Basanavičiaus ir J. Vileišio personažus.

Vasario 17 d. Aleksote vyko ir Užgavėnių šventė. Narsiečių bendruomenė, kuri organizavo Technikumo gatvės gale šią šventę Narsiečių rajono gyventojams. Skanūs blynai, laužas, žaidimai apjungė visus susirinkusius gražiai šventei.

Aleksoto seniūnijos informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content