Asmens tapatybės kortelės privalumai

Raginame užsienyje gyvenančius Lietuvos Respublikos piliečius aktyviai naudotis galimybe paprasčiau ir greičiau užsisakyti paslaugas bei dokumentus: paskelbti prarastą asmens dokumentą negaliojančiu, deklaruoti gyvenamąją vietą, įtraukti civilinės būklės aktus (santuokos, gimimo, ištuokos, mirties) į apskaitą Lietuvoje, užsakyti civilinės būklės akto įrašų išrašus, sudaryti įgaliojimus ir atlikti kitus notarinius veiksmus, užsakyti ir gauti  teistumo (neteistumo) pažymas ir t.t.

Tam reikia turėti LR Asmens tapatybės kortelę, išduotą po 2021 m. rugpjūčio 12 d., o mobiliuose įrenginiuose – NFC (angl. Near Field Communication) technologiją bei į mobilų įrenginį įdiegti programėlę mCard LTU, kurią galima parsisiųsti iš programėlių Apple Store ar Google Play Store ir vadovautis instrukcija, kuri pateikiama čia. https://www.nsc.vrm.lt/docs/ATK_NFC.pdf

Šios išorės vartotojo elektroninės atpažinties paslaugos dėka, per mobilų įrenginį jungiantis prie portalo „Elektroniniai valdžios vartai“ (www.epaslaugos.lt) patvirtinama asmens tapatybė ir suteikiama galimybė užsisakyti minėtas paslaugas  ir dokumentus. Norint prisijungti prie portalo „Elektroniniai valdžios vartai“ (www.epaslaugos.lt) nebūtina turėti stacionaraus ar nešiojamojo kompiuterio, paslauga palengvina ir supaprastina asmens tapatybės kortelės, kaip elektroninės atpažinties priemonės, naudojimą, tuo pačiu Lietuvos Respublikos piliečiai turi galimybę gauti eilę paslaugų, nevykdami į Lietuvą ar Lietuvos konsulinę įstaigą, taip taupydami savo laiką ir lėšas.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content