Aleksoto šventė, skirta Lietuvos atkūrimo šimtmečiui

Gausus būrys aleksoto gyventojų ir svečių dalyvavo mūsų šventėje. Malonu, kad savo apsilankymu mus pagerbė svečiai, atvykę iš miesto partnerio Brno, Jehnicų seniūnijos. Svečių delegacijoje ir Lietuvos garbės konsulas Brno mieste Petr Slačala su žmona, bei Jehnicų seniūnas, mūsų puikus bičiulis, Vaclovas Šicha.

Dėkojame, kad savo apsilankymu pagerbė ir LR Seimo narys Mindaugas Puidokas, Kauno miesto tarybos nariai Onutė Balžekienė, Gediminas Budnikas, Petras Jakštas.

Šventė prasidėjo iškilminga eisena, kurią vedė Kauno pučiamųjų orkestras „Ąžuolynas”, už kurio žygiavo Aleksoto voltižieriai bei puikios damos Fredos dvaro laikų kostiumais. Mūsų Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos pulkas, LŠS Vytauto Didžiojo 2 rinktinė, Aleksoto mokyklų ir ikimokyklinių įstaigų vaikai ir jų tėveliai, svečiai, koncerto atlikėjai. Ore pasirodę Kauno skraidūnų klubo nariai sukėlė gausias eisenos dalyvių ovacijas.

Šventę pradėjome ąžuolo sodinimu.  Ši garbinga misija buvo patikėta VDU botanikos sodo direktoriui Nerijui Jurkoniui, Lietuvos dendrologų sąjungos pirmininkui Arvydui Rutkauskui, Aleksoto seniūnei Liukrecijai Navickienei ir Aleksoto bendruomenės centro pirmininkei Birutei Valentienei. Pasodinus ąžuoliuką, į dangų pakilo 100 baltų balandžių.

Toliau šventė vyko scenoje ir įvairiose botanikos sodo erdvėse, kur vyko užsiėmimai. Įvairios edukacijos vaikams „Istorijos bunkeris”, su profesionaliais istorijos žinovais, Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Aleksoto padalinio vaikų užimtumo salelė, mažasis golfas, „Retromobile” automobilių paroda, Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos prezentacija, LŠS Vytauto Didžiojo 2 rinktinės prisistatymas ir nepaprastai gardi jų košė.

O kur dar mokyklų ir darželių floristiniai paveikslai tema „Aš myliu Lietuvą”. Didžiausio pasisekimo sulaukė visų šventės dalyvių ir žiūrovų bendras šokis, kurį,  pagal Jampolskio dainą „Aleksotas”, sukūrė Prezidento Valdo Adamkaus gimnazija.

Visa tai sudarė gražią šventinę pynę, kurioje sau įdomių užsiėmimų surado ir mažieji mūsų piliečiai, ir jų tėveliai bei mūsų garbingi senjorai.

Dėkojame visiems šventės organizatoriams: Aleksoto bendruomenės centro nariams, VDU botanikos sodo vadovams ir darbuotojams, bei, žinoma, rėmėjams: UAB „Centromera”, UAB „Rodeo club”, J. Gulbinienės įmonė, UAB „Artransa”, restoranas „Alberta”, Rimutės Povilaitienės įmonė, MB „Saltė”, Onutės šakotis, O. Ribakovienės MB.

Aleksoto seniūnijos informacija

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content