Aleksoto šventė, skirta Laikinosios sostinės 100-mečiui

Savaitgalį jau 19 kartą aleksotiškius ir svečius sukvietė tradicinė Aleksoto bendruomenės organizuojama Aleksoto šventė, kurios pagrindiniai organizatoriai jau daugelį metų VDU Botanikos sodas ir Aleksoto seniūnija. Džiaugiamės sulaukę nemažai svečių iš LR Seimo, Kauno miesto tarybos narių, svečių iš tolimojo Pasvalio rajono Vaškų seniūnijos ir Prienų rajono  Veiverių seniūnijos, iš kurių atvyko seniūnai su savo komandomis, bendruomenių pirmininkų ir gausaus būrio aleksotiškių.

Neįsivaizduojama šventė be mūsų mokymo įstaigų ir ikimokyklinių įstaigų vaikų bei jų tėvelių. Džiaugėmės dainomis ir šokiais, o J. Dobkevičiaus progimnazijos moksleivė Fausta Šukytė visus pritraukė virtuoziškai valdomais būgnais. Neveltui ši mažoji devynmetė artistė Lietuvos talentų finalininkė.

Pirmą kartą Aleksote koncertavo neseniai iš Japonijos grįžęs pats seniausias Lietuvos tautinių šokių kolektyvas „Suktinis”, vadovė Laimutė Rekašienė, kapelos grupės vadovas Valdas Andriuškevičius. Jų šokius liaudiškomis dainomis ir žinomais klasikiniais kūriniais papildė Kauno valstybinio muzikinio teatro solistė Rita Preikšaitė. Gražiu balsu ir puikiai atliktais kūriniais sužibėjo jauna atlikėja Giedrė Tallat-Kelpšaitė.

Smagu, kad Aleksote turime ne vieną žirgyną, ir šventėje pirmą kartą dalyvavo žirgynas „Zorro” iš Dvarų gatvės, kuris mums parodė Viduramžių programą.

Estradinę programą pradėjo ansamblis „Guboja”, vadovė Aleksandra Danutė Žiedelienė, o finale mus džiugino savo dainomis Viktoras Malinauskas ir Lijana Žiedelytė.

Šventės vedėjas Vilius Kaminskas negailėjo gražių žodžių mūsų estrados klasikui Viktorui Malinauskui, išjudinusiam visus žiūrovus  bendrai dainai ir šokiams.

Aleksoto seniūnijos vardu už šventę dėkojame: Aleksoto bendruomenės centro pirmininkei Steputei Račkauskienei ir visai bendruomenei, Antanao Smetonos ir ponios Smetonienės vaidmenų atlikėjams Drąsučiui Vileniškiui ir Gabijai Vileniškienei, Lopšeliui-darželiui “Boružėlė”, Kauno vaikų darželiui “DVARELIS”, Kauno Aleksoto lopšeliui-darželiui, Kauno Tirkiliškių mokyklai – darželiui, Kauno Tirkiliškių lopšeliui-darželiui, Kauno J. Dobkevičiaus progimnazijai, Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijai, VDU Botanikos sodo draugų klubui, Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešajai bibliotekai, Kauno bendruomenės pareigūnams, generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklai, Aleksoto šv. Kazimiero parapijos klebonui Valiui Zubavičiui.

Ir, žinoma, šventę be rėmėjų būtų surengti labai sunku, todėl dėkojame šventės rėmėjams: Kauno miesto savivaldybei, UAB „Centromerai”, „Bella Toscanai”, „Onutės šakočiui”, ” Eurokos”, MB „Saltei”, R. Povilaitienės įmonei, Asociacijai „Retromobile”.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content