Aleksoto bendruomenės centro kelionė į Lichenio Dievo motinos šventovę

Aleksoto bendruomenės pirmininkas pakvietė Aleksoto šv. Kazimiero parapijos kleboną Valių Zubavičių ir bendruomenės aktyvą į Lenkiją, aplankyti didžiausią Dievo motinos Marijos šventovę Lenkijoje. Šventovė pradėta statyti 1994 metais ir baigta 2004 metais. Ši įspūdingo dydžio šventovė vienu metu talpina iki 17000 maldininkų.

Į šventovę veda 33 laipteliai (tiek metų buvo Kristui), šventovėje yra 365 langai (tiek dienų yra metuose), 52 durys (simbolizuoja savaičių skaičių metuose). Šventovė užima 300700 m3.

Į šią įspūdingą šventovę, maldininkus iš viso pasaulio sutraukia stebuklingasis Licheno švenčiausios Mergelės Marijos paveikslas.

Šventovę aptarnauja kunigai Marijonai. Didelė pagarba atiduota ir paminklas pastatytas Marijonų ordino atkūrėjui palaimintajam Jurgiui Matulaičiui, deramą vietą panteone užima ir Aušros vartų Marijos koplyčia.

Balandžio 14 – 16 dienomis netoli esančioje Poznanėje buvo minimos Lenkijos krikšto 1050- osios metinės . Šios kelionės dalyviai turėjo galimybę apsilankyti Poznanės katedroje ir jos rūsiuose pamatyti Lenkijos krikšto vietą, kur buvo pakrikštytas 966 metais pirmasis Lenkijos valdovas Mieško I. Aplankėme Poznanės miesto senamiestį, taip pat pirmąją Lenkijos sostinę Gniezną.

Nors kelionė buvo labai trumpa, tik dvi savaitgalio dienos, bet labai prasminga ir dvasinga.

DSC_0044sumazinta

Aleksoto seniūnijos informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content