Aiškėja, kaip atrodys pagrindinė Kalėdų eglė Kaune

Rotušės aikštėje – pats darbymetis: prie pagrindinės Kauno Kalėdų eglės dekoravimo pluša kelių dešimčių žmonių komanda. 24 metrų aukščio žaliaskarė šventinį rūbą su 500 rankomis kurtų dekoracijų visu grožiu atskleis jau šį penktadienį 19.30 val. eglutės įžiebimo koncerte. Kalėdinę nuotaiką kurs greta veiksiančios edukacinės dirbtuvėlės, skanėstų prekeiviai ir Kalėdų Senelio rezidencija.

Išskirtinis įžiebimo koncertas

„Eglė primins žvaigždyną ir skleis jaukumą, šilumą bei viltį. Greta žaliaskarės bus pastatytos ir papildomos dekoracijos, prie kurių žmonės galės įsiamžinti“, – antradienį į Rotušės aikštę susirinkusiems žurnalistams pasakojo eglutės kūrėja Jolanta Šmidtienė.

Lapkričio 25-ąją 19.30 val. švenčių laukimo pradžią oficialiai paskelbs pagrindinės Kalėdų eglės įžiebimo koncertas, kurį tiesiogiai transliuos ir TV3. Šiemet jis vyks drauge su dvidešimtus metus skaičiuojančia „Išsipildymo akcija“.

Vakarą išskirtiniu pavers Lino Adomaičio, Manto Jankavičiaus, Marijono Mikutavičiaus, Merūno, Gabrieliaus Vagelio, Sauliaus Prūsaičio, Iglės, grupės „Baltos Varnos“, Linos Rastokaitės ir Jokūbo Bareikio pasirodymai.

„Į eglutės įžiebimo koncertą atvykę kauniečiai Rotušės aikštėje išvys įspūdingą sceną, dangaus skliautus primenančius ekranus bei išskirtinę scenografiją“, – pasakojo Kauno savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Agnė Augonė.

Kaunui ypatingus 2022-uosius metus užbaigs 4 dienas truksianti Europos kultūros sostinės uždarymo programa „Sutartis“. Dalis šių renginių programos epizodiškai papildys ir veiksmą Rotušės aikštėje.

Kelias į Kalėdas

Keliaujantiems Rotušės aikštės link pirmuosius įspūdžius dovanos iš pagrindų atnaujinta ir šventiškai papuošta Vilniaus gatvė. Ši gatvė – tikras kelias į Kalėdas Kaune. Pagrindinę senamiesčio pėsčiųjų erdvę papuoš keli šimtai LED girliandomis spindinčių eglučių. Skaičiuojama, kad jose sužibs virš 55 tūkst. lempučių.

„Šį penktadienį eidami pro Vilniaus gatvės požeminę perėją liksite maloniai nustebę – ji neprimins kasdien matomo vaizdo. Čia skambės pažįstamos melodijos, kvepės imbieriniais sausainiais.

Tradiciškai į Rotušės aikštę švenčių laukimo laikotarpiu sugrįžta dirbtuvėlės ir edukacijos. Čia lankytojai keps kalėdinius skanėstus, gamins jaukias dekoracijas ir eglutės žaisliukus, galės daugiau sužinoti apie kavą ar išskirtinius kvapus“, – sakė A. Augonė.

Tradicija – Kalėdinis paštas

Rotušės aikštės kupoluose lauks ir nemokami šventiniai atvirukai. Beliks parašyti sveikinimą su daugybe kaunastiškų linkėjimų, nurodyti gavėjo adresą ir įmesti atvirlaiškį į pašto dėžutę šalia Kalėdų Senelio rezidencijos.

Kaunas pasirūpins, kad laiškai nemokamai pasiektų adresatus net ir atokiausiuose Lietuvos kampeliuose.

Iki pat Naujųjų šventinis miestelis kvies švęsti turiningai ir skaniai, o kad lankytojams būtų lengviau planuoti laiką, Kaunas parengė švenčių laukimo kalendorių.

Kiekvieną dieną siūlomas veiklas ir platesnę informaciją galima rasti internete: kaledos.kaunas.lt.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content