6-tųjų Japonijos žemės drebėjimo metinių minėjimas Japonijos ambasadoje Vilniuje

Š. m. kovo 23 d. Japonijos ambasadoje Vilniuje įvyko minėjimas, skirtas 6-osios Japonijos žemės drebėjimo metinėms. Į renginį buvo pakviesti ir atstovai iš Kauno: Aleksoto seniūnė Liukrecija Navickienė, Kauno J. Dobkevičiaus progimnazijos direktorė Lina Viršilienė ir VDU Azijos studijų centro vadovas Aurelijus Zykas, Sugiharos fondo vadovas Ramūnas Garbaravičius ir kiti garbūs asmenys. Minėjimo metu kalbėjo Japonijos ambasadorius Toyoei Shigeeda, dainavo Tokijo merginų choras. Viso renginio metu buvo rodomi vaizdai, kaip žemės drebėjimo zona atrodė 2011 metais iki žemės drebėjimo, kaip atrodė iš karto po įvykusio žemės drebėjimo kovo 11-ąją ir kaip atrodo dabar.

Maloniai nustebino, kai Japonijos ambasadorius Toyoei Shigeeda įteikė Aleksoto seniūnei Liukrecijai Navickienei ir J.Dobkevičiaus progimnazijos direktorei Linai Viršilienei Lietuvos vėliavos spalvų aitvarus, kuriuos pagamino vaikai, gyvenantys buvusio žemės drebėjimo zonoje. Ant aitvarų buvo užrašytas miestelio, kuriame įvyko žemės drebėjimas pavadinimas.

Mūsų pažintis su Japonija prasidėjo nuo šalį palietusio žemės drebėjimo. Tuomet kai baisi stichija nusiaubė visą miestą ir nusinešė 2029 aukas, mūsų mokyklų ir ikimokyklinių įstaigų vaikai rašė laiškus ir gamino suvenyrus tėvų netekusiems Japonijos vaikams.

2011 metų balandžio 11 d., praėjus mėnesiui po žemės drebėjimo, ant Aleksoto kalno Aleksoto bendruomenė pasodino pušelę kaip simbolį įvykusios nelaimės.

Ir taip kasmet vyksta renginiai šiai datai atminti. Ne veltui sakome, kad nelaimės suartina žmones ir tautas.

 

Aleksoto seniūnijos informacija

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content