Paroda – Lietuvos piliakalniai

Renginio metu, su parodos autoriumi bus aptariama Lietuvos piliakalnių išsaugojimo svarba, bus galima sužinoti jų pagrindinius bruožus ir ypatumus, skiriančius juos nuo paprastų kalvų, ir taip išmokti atpažinti šiuos archeologinius paminklus.

Žinoma tiesa – Lietuvoje gausu (apie 900) piliakalnių. Mes jų turime daugiau nei bet kuris kitas kaimynas. Piliakalniai – tai seniausi mūsų gynybiniai įtvirtinimai, gyvuojantys tūkstantmečius. Pasak žinomo archeologo Gintauto Zabielos, pavergėjai sakydavo: norint lietuvius surusinti, reikia išnaikinti jų piliakalnius, kryžius ir dainas. Tad neatsitiktinai J. Lukšė fiksavo savo piešiniuose būtent Kauno, kuriame jis subrendo kaip paveldosaugos specialistas ir menininkas, piliakalnius.

 

Skaityti daugiau: https://kauno.diena.lt/naujienos/kaunas/menas-ir-pramogos/kauno-piliakalniai-iamzinti-atvirukuose-839916

Dainavos seniūnijos informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content