Žinomo italų dailininko Ugo Nespolo darbų paroda „1,618”

09golden9

Šių metų rugsėjo 16 d. (šeštadienį), 16.30 val. galerijoje „Aukso pjūvis“ ( adresas: Verslo lyderių centras (BLC), K. Donelaičio g. 62, Kaunas) atidaroma žinomo italų dailininko Ugo Nespolo darbų paroda „1,618”, kuri yra Kauno savivaldybės organizuojamo projekto „Atrask Italiją Kaune“, vyksiančio rugsėjo 15-17 d., dalis. Parodos atidaryme dalyvaus Italijos ambasadorius Stefano Taliani de Marchio.

Srautai vaizdų, su vos keliais raktiniais žodžiais, kas dieną keičia vieni kitus. Gatvės, prekybos centrai, spaudos platinimo vietos, viešosios erdvės ir t.t. – komunikuoja patraukliais vaizdais, idant mūsų sąmonė būtų nuolatiniame informacijos apdorojimo procese, kaitoje, tačiau niekada – esamajame momente. Dėl to realus gyvenimas tampa fragmentišku.

Būtent fragmentiškumas yra ryški menininko Ugo Nespolo grafinio dizaino kompozicijų ašis. Ryškios, plakatiškos spalvos, taisyklingomis geometrizuotomis detalėmis užpildytos kompozicijos tai – pranešimai apie chaotišką šių dienų laiką – ateities projekciją, vis tolstančią nuo realių mūsų galimybių.

Menininko kūriniuose akcentuojamas centriškumas, objektai kūrinių erdvėse dėliojami taip, jog žiūrovo akis pernelyg neklaidžiotų erdvėje, o būtų sufokusuota kūrinio centre. Todėl erdvė, supanti spalvotas kompozicijas, nėra išraiškinga (švari, balta, plokštuma). Kompozicinės detalės U. Nespolo grafiniuose kūriniuose nevaizduoja konkretaus daikto ar asociatyvaus vaizdo. Veikiau – išreiškia įspūdžio refleksiją, sunkiai konkretizuojamą ar įvardinimą. Tai raiška suniveliuotos vaizdų gausos – nieko konkretaus, asociatyvaus – tik dinamiškas judėjimas aplink, apie ir į centrą. Tobulos proporcijos, tobuli deriniai, tačiau netikri.

Visai kaip ir mes, žvelgdami į gražius paveiksliukus, jaučiamės netikri, nepilnaverčiai. Prieš mūsų akis egzistuoja nuostabus pasaulis, kuriame mes būtume protingesni, geresni, gražesni. Tačiau mus nuo TEN skiria riba – auganti lūkesčių vertikalė, kurios niekada nepasieksime.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content