Vitrum Balticum 2017. Pinklės!

21414967_1245429608902165_4897167399043971586_o

Septintą kartą vyksiantis didžiausias stiklo meno renginys Baltijos šalyse „Vitrum Balticum 2017. Pinklės!“ šiemet suskirstytas į tris temines dalis: atmintis, procesai ir naujos istorijos. Atskiros programos dalys pristatomos Kauno miesto meno erdvėse, Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės fakulteto stiklo studijoje ir buvusiame Aleksoto stiklo fabrike

Šių metų festivalyje apmąstomos atminties, praeities ir istorijos temos, kurių bendrumas – laikas. Čia menininkai žongliruoja permąstymo, tęstinumo, savotiškos laiko ir erdvės transformacijos bei interpretacijos aspektais, kvestionuoja praeitį, kaip atminties kultūrą. Festivalio šūkis pinklės žaismingai kviečia į atminties labirintus, painius šokinėjimus laiko elipsėmis tarp praeities, dabarties ir ateities.

PROGRAMA

ČIA IR DABAR. Procesai

Atviros karšto stiklo meistriškumo dirbtuvės

VDA KF karšto stiklo studija (Muitinės g. 4, Kaunas)

2017 09 19 – 2017 10 25 

Karšto stiklo studijoje ir seminarų salėje vyks susitikimai su profesionaliais stiklo menininkais bei teoretikais, kurie dalysis savo patirtimi bei eksperimentinėmis paieškomis. Dalyviai galės įsitraukti į gyvą kūrybinį veiksmą, tiesiogiai bendrauti su patyrusiais šios srities specialistais bei išbandyti daugelį kvapą gniaužiančių technologinių niuansų. Diskusijose bus aptariamos šiuolaikinio stiklo meno aktualijos, atsakoma į žiūrovams kylančius klausimus. Tai ne tik unikali galimybė savo akimis išvysti itin sudėtingos specifinės meno šakos kūrimo užkulisius, bet taip pat ir proga teoriškai ir praktiškai papildyti savo kūrybinį potencialą.

2017 09 19 – 20 Jens Gussek (Vokietija)

2017 09 21 18 val.  FESTIVALIO ATIDARYMAS – performatyvus karšto stiklo pasirodymas su MARKUS EMILSSON iš Švedijos ir lietuvių komanda. Veiksmas iš karšto stiklo studijos tiesiogiai transliuojamas fakulteto kiemelyje.

2017 09 24–25 Kazushi Nakda (Japonija/Suomija)
2017 09 26–27 Simone Fezer (Vokietija)
2017 09 28–29 Dalia Truskaitė (Lietuva)
2017 10 02–03 Fredrik Nielsen (Švedija)
2017 10 05–06 Patrik Illo (Slovakija)
2017 10 06 Teressa Almeida (Portugalija)
2017 10 25 Maja Heuer (Švedija)

Naujos istorijos

Kuratorinė šiuolaikinio meno paroda

Galerija Meno parkas (Rotušės a. 27, Kaunas)

2017 10 04 – 2017 10 27

Spalio 4 d. 18 val. Parodos NAUJOS ISTORIJOS atidarymas.

Parodoje Naujos istorijos į dabartį žvelgiama iš praėjusio laiko perspektyvos. Praeitis (erdvė, laikas ir įvykis) permąstoma kaip dabarties priežastis ir ateities pasekmė. Įvairiomis šiuolaikinio meno priemonėmis parodos dalyviai pasakoja individualius patyrimus ir pastebėjimus. Kai kurie iš jų, susitelkę ties savo statuso įtvirtinimo strategija ir virtualios technokratinės pasaulėjautos kontekste, kvestionuoja identiteto, tapatybės klausimus. Kiti – nutoldami nuo subjektyvaus asmeninio patyrimo nejaukiai atveria kolektyvinės pasąmonės žaizdas. Kompiuterinio žaidimo estetikos įvaizdžiais tyrinėja galios klausimus, seismografiškai pulsuojančius žemės judėjimus kviečia permąstyti pasaulyje vykstančius militaristinius konfliktus

Parodos menininkai: Verena Schatz (Austrija), Fredrik Nielsen (Švedija), Palo Macho ir Jana Hojstričová (Slovakija), Patrik Illo (Sovakija), Silvano Rubino (Italija), Jens Gussek (Vokietija), Riika Haapasaari (Suomija), Saman Kalantari (Italija), Valmantas Gutauskas (Lietuva), Valda Verikaitė (Lietuva), Teresa Almeida (Portugalija), Petra Thorgren (Švedija), Marzena Krzeminska (Lenkija), Simone Fezer (Vokietija), Anais Dunn (Prancūzija).

Parodos kuratorės:

Maja Heuer, stiklo muziejaus Glass factory Švedijoje direktorė
Julija Pociūtė, menininkė, Vitrum Balticum 2017 projekto vadovė 

Ekskursijos parodoje naujos istorijos:

Spalio 20 d. 18 val.  Ekskursija su parodos menininkais.
Spalio 25 d. 18 val.  Ekskursija su parodos kuratore Maja Heuer.

Edukacinė programa parodoje, naujos istorijos:

Spalio 10 d. (antradienį) 17 val.
Spalio 18 d. (trečiadienį) 17 val.
Spalio 24 d. (antradienį) 17 val.

Prieš vakar. Išnarplioti

Istorinė stiklo dizaino kolekcija

Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus (V. Putviskio g. 55, Kaunas)

2017 10 05 – 2017 11 03

Spalio 5 d.  18 val. Parodos Prieš vakar. Išnarplioti atidarymas.

Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje eksponuojama istorinė pramoninio ir studijinio stiklo dizaino kolekcija reprezentuoja sovietinio laikotarpio funkcionalaus stiklo kūrimą. Čia eksponuojami stiklo meno pavyzdžiai (servizai, vazos, dekoratyviniai akcentai ir pan.), sukurti Kauno „Aleksoto“ stiklo fabrike, taip pat VDA Kauno fakultete: 8 - 9 dešimtemtyje studijavusių stiklo specialybės studentų kurie buvo orientuojami į pramoninio dizaino, utilitaraus stiklo bei dekoratyvinių indų kūrybą. Ekspozicija konstruojama pasitelkus sovietinio laikotarpio akcentus, kuriant savotišką to laikmečio gyvenamosios aplinkos fikciją.

Ekskursijos parodoje Prieš vakar. Išnarplioti:

Spalio 19 d. 18 val.  Ekskursija su Emilija Strazdiene.
Spalio 26 d. 18 val.  Ekskursija su Dainiumi Lanausku.
Lapkričio 02 d. 18 val.  Ekskursija su Raimonda Kogelyte.

Edukacinė programa parodoje, Prieš vakar. Išnarplioti:

Spalio 11 d. (trečiadienį) 15 val.
Spalio 22 d. (sekmadienį) 14 val.
Spalio 24 d. (antradienį) 15 val.

Temperatūra kyla

Aleksotas. Užmirštos istorijos

Aleksoto stiklo fabriko erdvės (UAB Kauno stiklas, Europos pr. 91, Kaunas)

Spalio 12 d.  19 val. Dokumentinis performansas Temperatūra kyla.

Kas yra objektyvi tiesa – jūsų pasakojimas ar mūsų įsivaizdavimas? Vienai dienai prikeltas Kauno stiklo fabriko cechas kvies įsitraukti į rimtą ir kartu absurdišką stiklo pramonės darbo rutiną. Šioje festivalio programos dalyje į vientisą vyksmą sujungti performanso, videomeno ir muzikos elementai kvies lankytojus pasinerti į unikalią kultūrinę patirtį. Lankytojai galės priimti organizatorių pasiūlytą ar pačių atrastą subjektyvią praeities prisiminimų ir šiandienos jungtį.

Kūrybinė grupė: Vaizdas – Alius Veverskis, Kamilė Stanevičiūtė. Garsas – Matas Drukteinis. Žodis – Anupras Jucius. 

Vitrum Balticum 2017 organizatorius: Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyrius.
Vitrum Balticum 2017 projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos kultūros ministerija, Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“,
Vitrum Balticum 2017 rėmėjai ir partneriai: VDA Kauno fakultetas, Nacionalinis M.K.Čiurlionio muziejus, Galerija “Meno parkas”, UAB “Kauno stiklas”.

Daugiau informacijos apie stiklo meno festivalį VITRUM BALTICUM bei visą 2017 metų programą rasite www.vitrumfestival.com.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content