Violetos Latvytės personalinė paroda „Kaunas rūke“

Violeta1 (1)red.output

Lapkričio 3 d., penktadienį, 16.30 val. Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyriuje (L. Zamenhofo g. 4) vyks menininkės Violetos Latvytės personalinės parodos „Kaunas rūke“ atidarymas.

Tapytoja Violeta Latvytė parodoje „Kaunas rūke“ eksponuoja šiemet sukurtus darbus. Parodą inspiravo pasivaikščiojimas po senamiestį, Nemuno ir Neries pakrantėmis, matant besikeičiantį, gražėjantį, kartu išlaikiusį senąją viduramžių dvasią, miestą. Dailininkės kūriniai patraukia savo ekspresyviais potėpiais, minties eigos vingiais, interpretacijų laisvumu. Autorei imponuoja Babilono bokšto legenda: „Eiva, pasistatykime sau miestą ir bokštą, kurio viršūnė siektų dangų, ir padarykime savo vardą garsų pirma negu išsiskirstysime į visus kraštus“ (Pr 11, 4). Miestas, kuriame viskas greta – statinių, bažnyčių, dievybių ir žmonių vieta. Šalia šventumo ir tyrumo, miesto šurmulyje tvyro klastos ir daikto kultas.

Miestas, kaip žmonių sumanymas… Miesto bokštai, stogai, žiburiai languose, vakaro ūkanos, ryto gaisai rūkuose – vaizdų pavidalu nugula drobėse.

Šioje parodoje menininkė savo kūriniais bando papasakoti sudvasinto miesto istoriją, kurioje norėtų matyti Dievo gerumo ir grožio apraiškas. Ji idealizuoja miestą. „Miestas rūke“ ciklo paveiksluose matome miesto siluetus, architektūros detales paskendusius rūko labirintuose, šalia veikiančius ir atgyjančius mistifikuotus angelų personažus. Darbuose susipina dabarties vaizdiniai bei laiko ir erdvės darna. „Santaka. I“ tarsi įamžina drobės plokštumoje, sustabdo nuolat žmogaus kuriamą Būties, Kosmoso ir Dievo viziją. Tai idealaus miesto veidas, kuriam netrukdo besiblaškantys žmonės ir kasdienybės šurmulys. Tapytojos kūriniuose drąsiai galima pasiklysti, vaikštinėjant po įsivaizduojamą miestą. Ir šis pasiklydimas tikrai bus malonus.

Paroda Lietuvių tautinės muzikos istorijos muziejuje veiks iki lapkričio 30 dienos.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content