Putvinskio gatvės diena

Putvinskio_gatves_diena_image

Gegužės 27 dieną Kaune miesto širdyje pirmą kartą bus organizuojama „Putvinskio gatvės dienos“ šventė, inicijuojama Kauno menininkų namų ir Vytauto Didžiojo universiteto daugiafunkcinio mokslo ir studijų centro.

Šventės metu miesto gyventojai ir svečiai turės galimybę dalyvauti po atviru dangumi vyksiančiose kultūrinėse bei edukacinėse programose, susipažinti su kaimynais ir dalintis šios išskirtinės gatvės istorijomis.

Esminis „Putvinskio gatvės dienos“ akcentas – kaimyniški ryšiai ir bendravimas. O V.Putvinskio gatvės grožį ir ypatingumą atskleisti padės edukacinė bei kultūrinė programa inicijuojama šioje gatvėje įsikūrusių organizacijų. Nors detali šventės programa paaiškės gegužės 20-26 dienomis, apie kai kurias veiklas renginio organizatoriai užsimena jau šiandien.

 

Šventės svečiai turės unikalią galimybę sudalyvauti keliose ekskursijose, kurių metu susipažins su V. Putvinskio gatvės istorija, apžiūrės naująjį Vytauto Didžiojo universiteto daugiafunkcinį mokslo ir studijų centrą. Besidomintys kitų šalių kultūromis turėtų nepraleisti VDU darbuotojų ir studentų organizuojamų renginių: ,,Prancūziška miesto dvasia” pristatymo ir popietės su Henrio Parlando kūryba. Šiaurės kultūros gerbėjai susitiks švediškos kavos pertraukėlės, vadinamos ,,fika”, metu ir išgirs apie netoliese buvusio Švedijos konsulato istoriją bei sudalyvaus smagioje lobių medžioklėje. Aktyviai laiką mėgstantiems leisti kauniečiams taip pat netruks dėmesio: kartu su dviračių parduotuvės ,,Dviratinis” darbuotojais išmoks techniškai susitvarkyti ir vasaros sezonui pasiruošti dviračius, kiti susiburs Čiurlionio muziejaus pievelėje Wudang Taichi meistro Aido Žilinsko treniruotėje, o likusieji galės išmėginti savo jėgas itališkame bočė (it.bocce) žaidime.

 

Kultūrinė ir kūrybinė programa taip pat turės kuo nustebinti: menininkas Timotiejus Norvila-Morfai vykdys gatvės meno akciją, kurios metu senas namas atgis ryškiomis spalvomis. Kūrybiniais užsiėmimais besidominčias šeimas prie į gatvę išsineštų stalų prisėsti kvies Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės bei A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejai. Nuo įspūdžių gausos pavargusių lauks prie Kauno menininkų namų įrengta meno infoteka, kurioje galėsite ne tik pavartyti knygas, bet ir nemokamai naudotis bevieliu internetu. Šalia esantis kiemelis bus skirtas vaikų zonai: čia mažieji šventės lankytojai galės smagiai padūkti ir atskleisti savo kūrybines idėjas. Vakare šalia Kauno menininkų namų vyks ir „Putvinskio gatvės dienos“ uždarymas – grupių ,,Arklio galia” ir ,,Candee Train” koncertai. Pastaroji grupė pasirodys kartu su visiems gerai žinomais kolektyvo ,,Aura” šokėjais.

 

Tačiau svarbiausia šios šventės ašis – bendruomenė ir kiekvienas gyventojas, norintis prisidėti prie gatvės atgaivinimo. Todėl visi V. Putvinskio gatvės kaimynai ir jos svečiai bus kviečiami dalyvauti blusturgyje, prekiauti bei mainytis vieniems nereikalingais, bet kitiems dažnai praverčiančiais daiktais. Prie didelių stalų, atsineštų vaišių bus skatinama susipažinti ir prisiminti, kad gatvės, pastatų istorijos gyvos tik tuomet, kai jomis dalinamasi pačiu nuoširdžiausiu ir paprasčiausiu būdu – geriant kavą, klausant paukščių čiulbėjimo ir kalbantis su kaimynu.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content