Lietuvių tautinės muzikos istorijos ekspozicijos atidarymas

naujos-ltmi-ekspo-atidarymo_plakatas_web-770x544

Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyrius (L. Zamenhofo g. 12) skelbia naujos lietuvių tautinės muzikos istorijos ekspozicijos atidarymą. Renginys vyks sausio 26 d., ketvirtadienį, 17 val.  Koncertų salėje (L. Zamenhofo g. 4).

PROGRAMA

17 val. VDU folkloro ansamblis „Linago“

Ekspozicijos pristatymas: idėja ir jos įgyvendinimas

  • Villius Marma (birbynė, ožragis)
  • Sutartinių giedotojų grupė „Sasutalos“
  • Laura Lukenskienė (kanklės)

17.30 val. Grupės „ATALYJA“ ir „THUNDERTALE“

18.15 val. Ekspozicijos atidarymas (pereiti į L. Zamenhofo g. 12)
19 val. Tradicinių šokių vakaras (L. Zamenhofo g. 4)

Šiuolaikiška ekspozicija lankytojus pasitiks restauruotose patalpose. Joje bus pristatomos dvi pagrindinės temos: kankliavimo ir piemenavimo kultūra tradicinėje lietuvių kultūroje. Kanklių ekspozicijoje supažindinama su etnografinių regionų muzikavimo ypatumais bei vėlyvesne, iki šių dienų besitęsiančia kankliavimo tradicija.

Pučiamųjų (piemenavimo) muzikos instrumentų ekspozicijoje kviečiama susipažinti su pučiamųjų liaudies muzikos instrumentų įvairove, jų gamybos technologijomis, kultūriniu kontekstu bei į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktomis sutartinėmis.

Nors didžioji dalis atnaujintų erdvių skirta tradicinei muzikavimo kultūrai, jose nepamirštas ir šiuolaikinis folkloras – įrengta nedidelė jauki postfolkloro niša. Ekspozicija papildyta šiuolaikinėmis technologijomis, įvairiais žaidimais bei kita interaktyvia veikla, leidžiančia lankytojui ne tik pasisemti žinių, bet ir smagiai praleisti laiką muzikos apsuptyje.

Ar kada girdėjote, kaip skamba laiptai?

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content