Koliažų paroda „Piliakalnio paslaptis“

sk_piliakalniai_jpg

Nuo gegužės 16 d., antradienio, Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyriuje (L.Zamenhofo g. 12), Koncertų salėje pradeda veikti švietimo įstaigų mokinių, neformaliojo ugdymo bei kultūros įstaigų vaikų koliažų paroda „Piliakalnio paslaptis“, skirta piliakalnių metams paminėti.

Kalnai ant kalnų, ė ant tų kalnų
Kalnai ir maži kalneliai.
Tenai Lietuva per amžius buvo,
Kaip sako mūsų seneliai.

/Antanas Baranauskas/

Kauno miesto pradinių klasių mokytojų meninės raiškos iniciatyvinė kūrybinė grupė, bendradarbiaudama su Kauno moksleivių techninės kūrybos centru, Vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmais, Kauno pedagogų kvalifikacijos centru, pakvietė moksleivius, jų tėvelius ir mokytojus bendrai kūrybinei veiklai. Projekto „Piliakalnio paslaptis“ dalyviai, siekdami sustiprinti vienybę ir meilę Tėvynei, jos žmonėms, kurie čia gyveno, gyvena ir gyvens, kūrė Lietuvos piliakalnių koliažus.

Virtuali respublikinė paroda pradėta rodyti viešoje erdvėje nuo šių metų Vasario 16-osios dienos svetainėje https://piliakalniai.jimdo.com, kuri yra nuolat pildoma nuotraukomis ir vaikų sukurtais kūrybiniais darbais: pasakomis, eilėraščiais, koliažais ir pan.

Projektas sulaukė didelio susidomėjimo: beveik šimtas kūrybinių darbų atkeliavo iš Alytaus, Babtų, Mažeikių, Telšių, Vilniaus bei Vilniaus rajono bei 17 iš Kauno miesto ugdymo įstaigų. Virtualia paroda susidomėjo ne tik Lietuvoje gyvenantys vaikai, bet ir tie, kuriuos nuo Lietuvos skiria Atlanto vandenynas. Sulaukėme 4 darbų iš Niujorko Maironio Lituanistinės mokyklos. Laiške jie parašė: „Nors esame toli – Niujorke, bet taip pat domimės savo tėvynės Lietuvos istorija, praeitimi ir piliakalniais. Džiaugiamės galimybe dalyvauti parodoje kartu su Lietuvoje gyvenančiais vaikais“.

Minėdami Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną,  Kauno vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmuose 2017 m. kovo 7 d. vyko Kauno miesto švietimo įstaigų mokinių, neformaliojo ugdymo bei kultūros įstaigų vaikų koliažų parodos „Piliakalnio paslaptis“ atidarymo šventė.

Balandžio mėnesį paroda persikėlė į Vaikų literatūros muziejų, o nuo gegužės mėnesio 16 dienos ją galima pamatyti Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyriuje.

Kilnojamoje parodoje eksponuojami įvairiomis dailės technikomis moksleivių sukurti koliažai – tapybos, karpinių, popieriaus plastikos, aplikacijos, reljefavimo, grafikos ir kt. Kai kurie darbai turi paslapčių, kurias sužinoti galima atvertus langelį, ar kalno dureles. Parodoje galima pamatyti išradingų  Lietuvos kalnų ir piliakalnių koliažų.

Paskatinti šio projekto, mokytojai ir jų mokiniai kartu su šeimos nariais perskaitė daugybę sakmių, legendų, padavimų, lankėsi prie piliakalnių – svarbių kultūros paveldo objektų. Mokiniai sužinojo, kas tai yra baltiškieji ženklai, simbolika, tradiciniai lietuvių smulkieji amatai. Kurdami koliažus vaikai naudojo natūralias, ekologiškas medžiagas (šiaudus, odą, liną, popierių ir kt.)

Tikime, kad šis projektas paskatins vaikus, jų artimuosius ir mokytojus domėtis savo gimtuoju kraštu, jo istorija, šventvietėmis, kopti į piliakalnius ir atrasti jų paslaptis.

Koliažų paroda „Piliakalnio paslaptis“ Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyriuje veiks gegužės 16 d. – birželio 10 d.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content