Kauno miesto muziejaus lauko paroda „100”

kmm

Nuo gegužės 22 d. Kauno valstybinio muzikinio teatro sodelyje veikia Kauno miesto muziejaus paroda, kurioje apžvelgiamas 1918–1997 m. laikotarpis.
Per šimtą Lietuvos metų jos gyventojai patyrė daug: laimingi eidavome į Valstybės teatrą minėti kiekvieno Lietuvos gimtadienio, žiūrėti operos su Kipru Petrausku, traukti liaudiškos dainos linksmose kaimo gegužinėse. Taip pat vieningai laukėme laisvės ilgais okupacijos metais, skubėjome prie Vilniaus televizijos bokšto ir giedojome Tautišką giesmę prie Seimo rūmų lemtingais 1991-aisiais.

Nuo gegužės 22 d. Kauno valstybinio muzikinio teatro sodelyje veikia Kauno miesto muziejaus surengta lauko paroda „100“. Ja muziejus supažindina lankytoją su prabėgusius metus atspindinčiais ar konkrečiais metais sukurtais ir muziejaus fonduose saugomais eksponatais. Jie savitai atspindi įvairius Lietuvos ir Kauno istorijos etapus, lietuvišką profesionalią ir liaudies kultūrą bei jos kūrėjus. Finalinėje parodoje pristatomi lankytojų išrinkti eksponatai, geriausiai, anot jų, iliustruojantys tam tikrus metus.

Šie eksponatai datuojami 1918–1997 m. Neatsitiktinai parodoje neapžvelgiami pastarieji du Lietuvos istorijos dešimtmečiai. Tokiu savo pasirinkimu Kauno miesto muziejus mėgina atkreipti visuomenės dėmesį į šiuolaikinės valstybės ir jos gyventojų istorijos raidą bei jos įamžinimo (ne)galimybes bei ragina visus dovanoti ar skolinti muziejui eksponatus, prisidėsiančius prie netolimos praeities išsaugojimo ateities kartoms.

„Jei manote, kad turite tokį eksponatą – susisiekite!“, – kviečia muziejininkai. Jiems galite parašyti [email protected] ar paskambinti tel. (8 37) 206 820.

Oficialus parodos atidarymo renginys vyks 2018 m. birželio 28 d. 17 val.. Paroda veiks iki spalio 31 d., ją galite apžiūrėti bet kuriuo metu.

kaunomuziejus.lt

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content