Gedulo ir vilties dienos renginiai

RSV_3794

Birželio 12 d.

15 val. Gintauto Aleknos fotografijų parodos „Kur gyveno lietuviai...“ atidarymas Kauno apskrities viešosios bibliotekos I a. fojė. Paroda parengta iš kelionių tremties pėdsakais po atokiausius Rusijos regionus. Paroda veiks birželio 12 dieną nuo 11 val. iki 16 val. ir bus eksponuojama lauke prie pagrindinio įėjimo į bibliotekos pastatą.

Birželio 14 d.

10 val. Mišios Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje.

11 val. 59 min. visoje Lietuvoje skelbiama Visuotinė tylos minutė, prie kurios gali prisidėti kiekvienas. Vienai minutei muziką išjungia prekybos centrai, nutyla radijas mūsų automobiliuose, nustojame naršyti internete, atsiplėšiame nuo darbų ir pagerbiame tylos minute tuos, kurie niekada negrįžo namo. Prie Visuotinės tylos minutės prisidėti ir trumpam sustoti kviečiami visi norintys, nesvarbu, kur bebūtume! Daugiau apie akciją čia: www.tylosminute.lt.

12 val. Gėlių padėjimas prie Nežinomo kareivio kapo, kariliono varpų koncertas Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje.  Koncertas prasidės Pamela Ruiter-Feenstra ir Jet Schouten, olandų muzikantų kūriniu, skirtu kovai su Covid-19 virusu pasaulyje. Jame kaip pagrindinė tema panaudota ukrainiečių liaudies daina „Plyve Kacha“. Taip pat skambės ir kiti lietuvių bei užsienio klasikos kūriniai. Karilionu gros Julius Vilnonis. 

12 val. Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendruomenės renginys, skirtas masinio Lietuvos gyventojų trėmimo paminėjimui Tautos kančių memoriale, Petrašiūnų kapinėse.

13 val. Tremtinių ir politinių kalinių pavardžių skaitymo akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“. Skaitymai bus transliuojami į tiesioginį eterį platformoje www.birzelio14.lt.  ir „Misija Sibiras“ socialiniuose tinkluose.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content