Birželį Kaune – tradicinė dainų ir šokių šventė

Viršelis

Šių metų birželio 1 d. Kaune, Dainų slėnyje įvyks tradicinė dainų ir šokių šventė, sutraukianti tūkstančius dainininkų ir šokėjų iš visos Lietuvos.

2019 metų Kauno miesto dainų šventė skirta lietuvių profesionalios muzikos patriarcho Juozo Naujalio 150-osioms gimimo metinėms paminėti.

Šiemet šventei skirtas pavadinimas „Lietuva brangi“ pagal vieną žymiausių J. Naujalio kūrinių.

J.Naujalis – pirmosios visos Lietuvos dainų šventės vadovas, prieš 95 metus pradėjęs šventės tradiciją, kuri tebesitęsia iki šiol.

Pernai Seimas 2019-uosius paskelbė kompozitoriaus, vargonininko, choro dirigento, pedagogo, pirmosios Lietuvos dainų šventės rengėjo ir dirigento, vieno iš profesionaliosios lietuvių muzikos pradininkų Juozo Naujalio metais.

„Net sudėtingiausiuose istorijos vingiuose daina buvo ta, kuri vienijo tautą. Dainų šventė - tai pasididžiavimas savo tauta, istorija ir kultūra. Ir kol mes visi kartu už rankų susiėmę dainuosim „Lietuva brangi“, tol bus gyva ir Naujalio, ir lietuvybės dvasia“, - sako Kauno dainų ir šokių šventės „Lietuva brangi“ meno vadovė, žymi chorvedė Danguolė Beinarytė.

Jau paskelbta, kad šiemet dainų šventėje skambės net 31 kūrinys. Tarp jų ir žymiausi J. Naujalio kūriniai, populiariausi lietuvių liaudies šokiai bei dainos. Šventėje bendrą kūrinį su choristais atliks ir Linas Adomaitis.

Šventėje dalyvaus jaunučių, jaunių, mišrūs, vyrų, moterų, vyresnio amžiaus ir kt. chorai, įvairūs tautinių šokių ansambliai.

Viso tradicinėje Kauno dainų ir šokių šventėje „Lietuva brangi“ pasirodys net 94 kolektyvai iš visos Lietuvos.

Pasirodys per 3 tūkst. atlikėjų: suaugusiųjų, studentų, moterų, vyrų, merginų, berniukų, jaunuolių bei moksleivių chorai, vaikų, jaunimo ir vyresniųjų tautinių šokių kolektyvai ir ansambliai.

Šventėje „Lietuva brangi“ taip pat dainuos solistai Linas Adomaitis ir Otilija Žikas.

Visiems pasirodymams akomponuos Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“.

Šventės programa.

Renginys nemokamas.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content