Lietuvos muzikos patriarcho Juozo Naujalio tarptautinis chorų festivalis ir konkursas 2018

Afisa_internetui-01

Kviečiame į 4-ą Lietuvos muzikos patriarcho Juozo Naujalio tarptautinį chorų festivalį ir konkursą Balandžio 5-8 dienomis.

FESTIVALIO PROGRAMA

5 D. KETVIRTADIENIS

18:30 Atidarymo koncertas
Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo  arkikatedra  bazilika (Vilniaus g. 1)
-Vaikų choras Skulda Vadovė Ieva Mezīte (Ryga, Latvija)
-Morzevo parapijos choras Głos Przemienienia Vadovas Emil Ratajczak (Morzewo, Lenkija)

6 D. PENKTADIENIS

14:00 Chorų konkursas
Juozo Naujalio muzikos gimnazija (Kęstučio g. 85)

7 D. ŠEŠTADIENIS

11:00 Grand Prix konkursas. Apdovanojimo ceremonija.
Vytautas Didžiojo universiteto Didžioji Aula (Gimnazijos g. 7)

17:00 Festivalio svečių koncertas
Raudondvario Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės bažnyčia (M. Valančiaus g. 24)
-Vaikų choras Skulda Vadovė Ieva Mezīte (Ryga, Latvija)
-Morzevo parapijos choras Głos Vadovas Emil Ratajczak (Morzewo, Lenkija)
-Grovfjordo mišrus choras Enevja Vadovė Jurgita Juozunienė (Grovfjord, Norvegija)
-Saremo berniukų choras Vadovas Veikko Lehto, Tiina Oks (Saaremaa, Estija)

8 D. SEKMADIENIS
Kauno Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų (Vytauto Didžiojo) bažnyčia (Aleksoto g. 3)

12:00 Šv. Mišios
-Kauno Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų (Vytauto Didžiojo) bažnyčios kamerinis choras „Cantate Domino“ Vadovas Rolandas Daugėla (Kaunas, Lietuva)

 

***

Daugiau informacijos ČIA

***

Kompozitorius, vargonininkas, chorvedys Juozas Naujalis (1869-1934) kūrybinį kelią pradėjo XIX amžiaus pabaigoje ir savo veikla bei kūryba pelnė lietuvių muzikos patriarcho vardą. Juozo  Naujalio kompozicijų, ypač dainų, reikšmė  lietuvių muzikos istorijoje labai didelė. Dainingos, lengvai įsimenamos melodijos skambėjo visoje Lietuvoje nacionalinio sąmonėjimo laikais, o „Lietuva brangi“ tapo tikra tautos giesme. Juozas Naujalis nuveikė daug reikšmingų darbų. Kaune įsteigė vargonininkų ir chorvedžių kursus, 1919 m. – muzikos mokyklą, kuri po metų buvo suvalstybinta, o 1933 m. pertvarkyta į konservatoriją, įsteigė pirmąjį lietuvišką knygyną, ėmė leisti pirmąjį lietuvišką muzikos laikraštį „Vargonininkas“, kurį laiką dirbo muzikos mokyklos direktoriumi, vadovavo Lietuvių meno kūrėjų draugijos muzikos sekcijai. Juozas Naujalis subūrė slaptą „Dainos“ chorą, išaugusį į „Dainos“ draugiją, kuri suvaidino reikšmingą vaidmenį plėtojant lietuvių tautinę muziką: 1905 m. surengė pirmąjį viešą lietuvišką vakarą, 1924 m. – pirmąją Lietuvos dainų šventę, kurios vyriausiasis dirigentas buvo pats Juozas Naujalis.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content