Organų donorystė: kas slepiasi po mitų uždanga?

Vasario 26 dieną Lietuvos sveikatos mokslų universitete vyko LiMSA (Lietuvos medicinos studentų asociacijos) organizuojamas renginys „Organų donorystė: kas slepiasi po mitų uždanga?“. Renginio metu dalyviai buvo supažindinami su įrodymais pagrįsta informacija apie organų donorystę. Atstovai iš nacionalinio transplantacijos biuro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NTB) skaitė pranešimą tema „Ko verta donorystės dovana?“ ir lektoriai iš organizacijos Būk geras, pasakojo apie kaulų čiulpų donorystės subtilybes, donoro paieškos bei donacijos procesus. Renginio pabaigoje visi norintys galėjo pasirašyti donorų korteles ar paklausti rūpimų klausimų apie organų donorystę iš NTB ir Būk geras darbuotojų.

Primename, kad prieš porą mėnesių LiMSA vykdytoje apklausoje į kurią atsakė 187 respondentai (46-54m. amžiaus) buvo sužinota, kad mažiau nei pusė atsakiusiųjų yra pakalbėję su artimaisiais organų donorystės tema ir 36,9% neturi jokios nuomonės apie organų donorystę. Donoro kortelę atsakė turintys tik 6,4% respondentų, o neturintieji dažniausiai nurodė informacijos trūkumą, baimę dėl duomenų saugumo kaip priežastis stabdančias nuo organų donorystės.

Raginame visus nieko nelaukiant pagalvoti apie savo požiūrį į organų donorystę ir pasikalbėti šia tema su artimaisiais.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content