Ledo arenos operatoriaus parinkimo konkursas

VIEŠOSIOS KONSULTACIJOS

RENGIANTIS KAUNO MIESTO SAVIVALDYBEI NUOASVYBĖS TEISE PRIKLAUSANČIO

ŽIEMOS SPORTO KOMPLEKSO (KOVO 11-OSIOS G. 26)

OPERAVIMO KONKURSUI

 

2018 metais uždarius Kauno „Akropolio“ ledo areną, Kauno mieste išryškėjo žiemos sportui tinkamos infrastruktūros trūkumas. Kaip laikinas problemos sprendimas buvo įrengta dengta ledo aikštelė prie ledo arenos Aušros g. 42C, tačiau ir tai pilnai nepatenkina didėjančio žiemos sporto šakų populiarumo ir infrastruktūros poreikio.

Todėl buvo nuspręsta Kauno miesto savivaldybės biudžeto ir LR Vyriausybės skirtomis lėšomis finansuoti naujos ledo arenos statybą Kovo 11-osios g. 26, Kaune su dviem ledo aikštelėmis, ledo ritulio sporto šakai pritaikytomis erdviomis rūbinėmis ir aprangos džiovyklomis. 500 žiūrovų talpinančiame sporto komplekse galės vykti tiek nacionaliniai, tiek tarptautiniai dailiojo čiuožimo, akmenslydžio ir ledo ritulio turnyrai.

A+ energetinio naudingumo klasės standartus atitinkančiame modernios architektūros sporto komplekse bus įrengtas draugiškas aplinkai geoterminis šildymas. Arenos viduje ir išorėje dominuos medis ir betonas, o dėl geresnės akustikos bus įrengtos specialios pakabinamos lubos iš veltinio. Taip pat, didelis dėmesys bus skirtas tolygiam ledo aikščių apšvietimui, kad nebūtų šešėlių ir visi galėtų komfortiškai stebėti varžybas ar mėgautis kitokiais pasirodymais ant ledo.

Prie žiemos sporto komplekso bus įrengtos dvi automobilių parkavimo aikštelės, skirtos 166 automobiliams, 8 parkavimo vietos neįgaliesiems ir 3 elektromobilių įkrovimo stotelėmis.

2021 m. pradžioje planuojama baigti visus suplanuotus rangos darbus, todėl Kauno miesto savivaldybė ketina skelbti konkursą išrinkti arenos operatorių koncesijos arba nuomos būdu.  Siekiant galimus konkurso dalyvius supažindinti su projektu, jo sąlygomis, bei siekiant viešai aptarti projekto vystymo galimybes skelbiama vieša konsultacija.

Kauno miesto savivaldybė sukurs sporto kompleksą su:

 • Pilna vidaus apdaila, įrengtais san. mazgais,
 • Ledo paruošimo inžineriniais įrenginiais,
 • Pilnai įrengtomis ledo aikštelėmis ir žiūrovų zona,
 • Sutvarkytu aplinkos gerbūviu, 177 vietų automobilių stovėjimo aikštele (įskaitant 8 parkavimo vietas neįgaliesiems ir 3 elektromobilių įkrovimo stoteles).

Operatorius turės atlikti tam tikrus turto pagerinimo darbus reikalingus veiklos vykdymui:

 • įsigyti rūbinių, džiovyklų, konferencijų salės, kavinės ir kitų patalpų įrangą ir baldus,
 • ledo valymo mašinas,
 • ledo ritulio diagnostikos ir mokymo įrangą (HDTS tipo arba analogišką sauso ledo komplektą su bėgančiu takeliu, pritaikytu čiuožimui su pačiūžomis Hockey Skating Treadmill A230 005“ tipo)
 • vertinama, kad ši veiklai reikalinga įranga kainuotų apie 750 000 eur.

Projekto infrastruktūros aprašymas

 1. Dviejų ledo aikštelių ledo arena, bendras pastato plotas 8817,98 kv.m., iš jų:
 • Didžioji ledo ritulio aikštelė – 2101 kv.m.
 • Žiūrovų tribūnos didžiojoje ledo ritulio aikštelėje – 664 kv.m.
 • Mažoji ledo ritulio aikštelė – 1909 kv.m.

(prieduose pateikiami patalpų planai)

Vertinama, kad šios infrastruktūros išlaikymas per metus kainuos 352.168 Eur.

Išlaikymo išlaidos, Eur per metus
Elektros energijos 270569
Šildymo 11198
Vandens (ledo atnaujinimui ir buitinėms reikmėms) 25512
Pastato ir aplinkos būklės palaikymo 19693
Šaldymo įrangos techninės priežiūros 4000
Ryšių paslaugos 1800
Pastato draudimas 2626
Kitos neįvertintos išlaidos (5%) 16770

 

Kauno miesto savivaldybė kviečia visus susidomėjusius ir potencialius ledo arenos operatorius išreikšti nuomonę viešojo svarstymo metu, siekiant supažindinti su šio sporto komplekso valdymo galimybėmis ir išsiaiškinti visas puses tenkinančias sąlygas.

Savo atsakymus, užklausas ar papildomai kylančius klausimus prašome siųsti el.paštu: [email protected]

Atsakymų ir nuomonių laukiame iki 2020 m. lapkričio 20 d.

Viešajame svarstyme keliami klausimai:

 1. Kaip manote kokį metinį lankytojų užimtumą gali pasiekti tokia arena? Kokią dalį jo lankytojų sudarytų organizuotos grupės (sporto treniruotės, būreliai, varžybos) ir kokią pavieniai lankytojai?
 2. Kokia paslaugų kaina galėtų būti taikoma pavieniams lankytojams ir koks valandinis aikštės nuomos mokestis sportininkų grupėms?
 3. Jeigu būtų taikomas operavimo modelis – nuoma iki 10 metų laikotarpiui, vertinant pateiktus išlaikymo kaštus, jūsų planuojamus lankytojų srautus ir pajamas, koks metinis nuomos mokestis galėtų būti taikomas operatoriui? Nuomos atveju savivaldybė netaiko jokių veiklos apribojimų (pvz. už kokią kainą turi vykti treniruotės, kiek valandų skiriama mokinių treniruotėms ir pan.) ir neprisiima veiklos rizikų.
 4. Jeigu būtų taikomas koncesijos modelis, kurio metu savivaldybė nustatytų dalį veiklos reikalavimų (pvz. neformalaus ugdymo reikmėms skiriama iki 40proc. ledo laiko už nustatytą kainą, kitą laiką galima naudoti komercinėms reikmėms) ir galėtų priimti dalį veiklos rizikos, kokių savivaldybės įsipareigojimų tikėtumėtės (pvz. atleisti nuo koncesijos mokesčio kai veiklos sąnaudos viršija pajamas)?
 5. Jūsų manymu, kuris operavimo modelis būtų labiau tinkamas šio sporto komplekso įveiklinimui? Ar jus domintų galimybė dalyvauti konkurse?

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content