VI forto rekonstrukcijai skirta Europos Sąjungos fondų parama

Netoli K. Baršausko gatvės ir Pramonės prospekto žiedinės sankryžos esančiame VI forte jau šiemet ketinama pradėti rekonstrukcijos darbus įgyvendinant iš dalies Europos Sąjungos teritorinio bendradarbiavimo programos Interreg V-A Latvija – Lietuva lėšomis finansuojamą projektą „Tarpvalstybinio turizmo skatinimas regioninio kultūros paveldo srityje (Cross-border Increase in Regional Cultural Heritage Tourism)“ CIRCUIT, Nr. LLI-326. Interreg V – A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa siekia prisidėti prie darnaus programos teritorijos vystymosi padėdama jai tapti patrauklia ir konkurencinga vieta  gyventi, dirbti ir apsilankyti.

Projekto metu bendradarbiaujant su Daugpilio miesto savivaldybe siekiama skatinti regioninį turizmą užtikrinant kultūros paveldo objektų išsaugojimą ir turizmo paslaugų viešinimą. Projekto lėšomis numatoma atlikti Kauno VI forto užnugario kaponieriaus – kordegardo tvarkybos ir pritaikymo darbus, atvesti reikalingus inžinerinius tinklus (elektros, vandens ir nuotekų tinklus), įrengtas privažiavimas ir automobilių stovėjimo aikštelė forto lankytojams. Šis projektas yra vienas iš 12ha forto teritorijos rekonstrukcijos etapų, kuriuo siekiama fortą pritaikyti visuomenės poreikiams ir turizmo reikmėms įkuriant čia karinės technikos ekspoziciją.

Projekto partneriai Latvijoje atliks Daugpilio fortų 7 bastiono rekonstrukciją ir įsigis forto priežiūrai reikalingą įrangą. Abu projekto partneriai kartu rengs ir platins informaciją apie turizmo galimybės šiuose regionuose galimybės lankytis atnaujintuose kultūros paveldo objektuose.

Bendra projekto vertė – 705.856 eurų, iš 338.140,30 eurų skirta Kauno miesto savivaldybei. Europos regioninės plėtros fondo lėšomis finansuojama 85% projekto vertės (287.419,25 eurų), Kauno miesto bendrojo finansavimo dalis –  iki 15% (50.721,05 eurų). Projekto įgyvendinimo pradžia – 2018 balandis, pabaiga – 2020 sausis.

Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Kauno miesto savivaldybės administracija. Jokiomis aplinkybėmis  negali būti laikoma, kad  jis  atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

Daugiau informacijos rasite svetanėse www.latlit.eu ir www.europa.eu

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content