Projektas „Pėsčiųjų ir dviračių tako įrengimas rekonstruojant Eigulių, Nuokalnės gatves ir Tvirtovės alėją“


Finansuojama iš Europos Regioninės plėtros fondo

 

Projektas „Pėsčiųjų ir dviračių tako įrengimas rekonstruojant Eigulių, Nuokalnės gatves ir Tvirtovės alėją“

 

Projekto tikslas – Plėsti dviračių transporto infrastruktūrą Kauno mieste siekiant pagerinti pėsčiųjų ir dviratininkų susisiekimo sąlygas bei prisidėti prie aplinkos taršos mažinimo.

Didžioji dauguma pėsčiųjų – dviračių takų Kauno mieste yra išplėtota Nemuno ir Neries upių krantinėse ir yra labiau pažintiniai nei skirti susisiekimui tarp miesto centro ir miegamųjų rajonų. Inicijuojamo projekto metu numatoma plėsti dviračių transporto infrastruktūrą Kauno mieste, siekiant pagerinti pėsčiųjų ir dviratininkų susisiekimo sąlygas bei prisidėti prie aplinkos taršos mažinimo. Įgyvendinant projektą planuojama įrengti pėsčiųjų ir dviračių taką rekonstruojant Eigulių, Nuokalnės gatves ir Tvirtovės alėją. Numatyto rekonstruoti tako ilgis sudarys 1,544 km. Eigulių gatvėje bus perorganizuojamas automobilių eismas, pakeičiant jį į vienpusį. Bus suformuotos įvažos per takus į sklypus. Atsižvelgta į žmonių su negalia poreikius. Eismas takuose bus reguliuojamas ženklinimu ir šviesoforais susikirtimuose su gatvėmis. Takas ženklinamas, numatytos eismo saugumo priemonės.  Projektu bus skatinama miesto gyventojus naudotis bevariklėmis transporto priemonėmis, taip mažinant transporto spūstis bei oro taršą.

Projekto rezultatai –  pagerintos susisiekimo tarp miegamųjų miesto rajono ir jo centro galimybės, sudarytos sąlygos sukurta infrastruktūra patogiau naudotis negalią turintiems žmonėms, užtikrintas saugus ir patogus bevariklių transporto priemonių eismas. Tiesioginę naudą įgyvendinus projektą gaus ne tik Žaliakalnio, Centro seniūnijos, bet ir visi Kauno m. savivaldybės gyventojai bei svečiai, kurių poreikis yra organizuoti susisiekimą bevariklėmis transporto priemonėmis tarp miegamųjų rajonų ir miesto centro.

Projekto laikotarpis – 2020-2021

Projekto vertė – 788 640 Eur., iš jų ES lėšomis finansuojama 122 855 Eur

Projektas finansuojamas pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 4 prioriteto „Energijos efektyvumo ir atsinaujinančių išteklių energijos gamybos ir naudojimo skatinimas“ 04.5.1-TID-R-516 priemonę „Pėsčiųjų ir dviračių takų rekonstrukcija ir plėtra“.

www.esinvesticijos.lt

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content