Projektas „Mokslo ir inovacijų sklaidos centro Kaune sukūrimas“

Projektas „Mokslo ir inovacijų sklaidos centro Kaune sukūrimas“

Viešoji mokslo ir inovacijų sklaidos paslauga yra itin aktuali šiuolaikinei Lietuvos visuomenei bei jauniausiajai jos grandžiai (mokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikams). Daugiamečių Eurobarometro tyrimų duomenimis, Lietuva užima vieną paskutiniųjų vietų Europos Sąjungoje pagal gyventojų domėjimąsi mokslu ir technologijomis; šalies gyventojai taip pat nėra pakankamai informuojami apie šių sričių raidą ir pasiekimus. Atsižvelgiant į atotrūkio tarp mokslo bendruomenės ir visuomenės problemą kai visuomenei trūksta suvokimo apie tai, koks svarbus mokslo rezultatų poveikis ekonominei ir socialinei gerovei, VšĮ Mokslo ir inovacijų sklaidos centras su partneriu Kauno miesto savivaldybe įgyvendina projektą „Mokslo ir inovacijų sklaidos centro Kaune sukūrimas“.

Projekto tikslas – skatinti gyventojus (ypač vaikus ir jaunimą) domėtis mokslu, tokiu būdu prisidedant prie aktyvesnio ir įvairesnio turimos bei naujai kuriamos MTEPI infrastruktūros panaudojimo. Projektu siekiama didinti  pasitikėjimą tarp mokslo ir visuomenės, išryškinti ir padėti visuomenei atrasti sąsajas tarp gamtos, technologijų, socialinių reiškinių, taip užtikrinant mokslo veiklos nuoseklumą, darnų vystymą. Padėti visuomenei prisitaikyti prie sparčiai kintančio darbo rinkos, siekiant proveržio ketvirtose pramonės revoliucijos kontekste. Skatinti gyventojų (ypač – ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikų) informuotumą bei domėjimąsi mokslu ir technologijų karjeros perspektyvomis Lietuvoje. Ugdyti jaunąją tyrėjų ir perspektyvių specialistų kartą, kurti STEAM švietimo sistemą. Informuotumas bei domėjimasis mokslu ir technologijomis bus skatinamas įkuriant mokslo ir inovacijų sklaidos centrą (sukuriant jo infrastruktūrą).

Pagrindinis Projekto uždavinys – sukurti Mokslo ir inovacijų sklaidos  centro infrastruktūrą. Šį Centrą kasmet aplankysiantys apie 263 tūkst. lankytojų, tarp kurių – apie 200 tūkst. ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikų, sudarys sąlygas pagrindinio Projekto tikslo siekimui. Naujai kuriama Centro infrastruktūra taptų vienu iš traukos centrų, skatinančiu domėtis mokslu ir technologijomis. Lietuvos gyventojams ir, ypač, ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikams, būtų sudaromos sąlygos gilinti savo žinias, plėsti akiratį, susipažinti su teikiama informacija interaktyviu, efektyviu būdu.

Įgyvendinus projektą numatoma sukurta mokslo populiarinimo infrastruktūrą, kurią sudarytų 3 tipų ekspozicijų erdvės – nuolatinių ekspozicijų, laikinųjų ekspozicijų ir virtualių projekcijų erdvės. Taip pat 4 mokiniams pritaikytos laboratorijos IT – robotikos laboratorija, Smart city laboratorija, Biologijos – chemijos laboratorija, fizikos – inžinerijos laboratorija, skirtos formalaus ir neformalaus ugdymo veikloms. Įrengus laboratorijas bus suskurtas Gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos tyrimų ir eksperimentinės veiklos atviros prieigos centras (STEAM). Centre taip pat bus įkurtos konferencijų ir kitų mokslo populiarinimo renginių organizavimui skirtos erdvės, kavinė, suvenyrų parduotuvė. Sukurta infrastruktūra ir organizacinė struktūra bus naudojama mokslo populiarinimui visoje šalyje.

Projekto veiklų įgyvendinimo pradžia: 2020-05-21

Projekto veiklų įgyvendinimo pabaiga: 2023-02-28

Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 1 prioriteto „Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų skatinimas“ priemonę 01.1.1-CPVA-V-701 „Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų infrastruktūros plėtra ir integracija į europines infrastruktūras“.

www.esinvesticijos.lt

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content