Projektas „Kompleksiškas Ąžuolyno parke esančios infrastruktūros sutvarkymas, pritaikant ją visuomenės poreikiams“


Finansuojama iš Europos regioninės plėtros fondo

 

Projektas „Kompleksiškas Ąžuolyno parke esančios infrastruktūros sutvarkymas, pritaikant ją visuomenės poreikiams“

Projekto tikslas – prisidėti prie Kauno miesto socialinės ir ekonominės plėtros bei infrastruktūros gerinimo, sudarant palankias sąlygas verslo vystymui Žaliakalnio teritorijoje.

Viena iš populiariausių laisvalaikio vietų Kauno mieste yra Žaliakalnio teritorija, kuri pasižymi rekreacijai tinkamų gamtos išteklių gausa. Šie gamtos turtai stiprina vietovės rekreacinį potencialą, daro įtaką Kauno miesto ekologinei darnai, kraštovaizdžio tvarumui, prisideda prie vietovės ekonominio stabilumo. Tačiau Žaliakalnio seniūnijoje esančio Ąžuolyno parko rekreacinė infrastruktūra menka, jame trūksta įrengtų, poilsiui pritaikytų erdvių, patrauklių objektų, mažosios architektūros elementų, apšvietimo sistema pasenusi. Būtina pertvarkyti želdynus užtikrinant vertingosios parko ekosistemos apsaugą, spręsti žaliųjų jungčių su pėsčiųjų ir dviračių takais ir pan. trūkumą. Šiai problemai spręsti buvo inicijuotas projektas, kuriame numatyta atlikti viešųjų erdvių infrastruktūros gerinimą, naujų traukos centrų formavimą, sudarant palankias sąlygas vietos gyventojų ir svečių laisvalaikio užimtumui plėtoti ir verslo paslaugoms vystyti. Projekto įgyvendinimo metu numatoma atlikti Ąžuolyno parko ir jo prieigų rekonstrukciją, pritaikant jį visuomenės poilsio ir rekreacijos reikmėms. Rekonstruotas Ąžuolyno parkas taps Žaliakalnio seniūnijos traukos centru, sutvarkyta viešoji erdvė bus patraukli ne tik Kauno miesto gyventojams (apsilankymui, poilsiui, laisvalaikio praleidimui), bet ir miesto svečiams, pagerės miesto estetinis vaizdas. Padidėjus Ąžuolyno parko lankytojų srautams atsiras didesnis įvairių paslaugų poreikis, tai prisidės prie palankių sąlygų kurtis ir vystytis verslui.

Numatomi projekto rezultatai – Projekto įgyvendinimo metu bus vykdomos pėsčiųjų, bėgimo ir dviračių takų, vaikų žaidimų, edukacinių bei sporto aikštelių, apšvietimo įrengimo, infrastruktūros rekonstravimo, želdynų atnaujinimo veiklos, kurių pagalba esamos erdvės bus pritaikytos poilsio ir rekreacijos reikmėms taip skatinant gyventojų užimtumo didinimą. Atnaujinta infrastruktūra bus pritaikyta žmonėms trintiems negalią. Siekiant užtikrinti parko lankytojų saugumą ir patogumą bus įrengti viešieji sanitariniai mazgai bei teritorijoje įdiegta vaizdo stebėjimo sistema. Rekonstruotas Ąžuolyno parkas taps stipriu Žaliakalnio seniūnijos traukos centru, sutvarkyta viešoji erdvė bus patraukli ne tik Kauno miesto gyventojams (apsilankymui, poilsiui, laisvalaikio praleidimui), bet ir miesto svečiams, pagerės miesto estetinis vaizdas ir patrauklumas. Padidėjus Ąžuolyno parko lankytojų srautams atsiras didesnis įvairių paslaugų poreikis (maitinimo paslaugų (kavos, arbatos, ledų, užkandžių ir kt.), įvairios spaudos ir kt.),  o tai prisidės prie palankių sąlygų kurtis ir vystytis verslui.

Projektas bus vykdomas tikslinėje teritorijoje – Kauno miesto Žaliakalnio seniūnijoje.

Projekto įgyvendinimo laikotarpis – 2019-2021

Projekto vertė – 6 974 731 Eur, iš jų ES lėšomis finansuojama 2 775 000 Eur.

Projektas finansuojamas pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 7 prioriteto „Kokybiško užimtumo ir dalyvavimo darbo rinkoje skatinimas“ Nr. 07.1.1-CPVA-R-904 priemonę „Didžiųjų miestų kompleksinė plėtra“.

www.esinvesticijos.lt

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content