Projektas „Intelektinių transporto sistemų diegimas Kauno mieste“

Projektas iš dalies finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

 

Pagrindinis tikslas, kurio siekiama projektu – intelektinių sistemų pagalba efektyviau organizuoti transporto eismą, parkavimą, reguliuoti tendencingai didėjančius transporto srautus miesto centrinėje dalyje (spūsčių susidarymą) bei užtikrinti aplinkos, oro taršos ir triukšmo mažinimą. Šių problemų sprendimas, taikant pažangiausias viešojo transporto IT sistemas, leistų ne tik pagerinti teikiamų viešojo transporto paslaugų kokybę, bet ir prisidėtų prie Kauno miesto gyventojų gyvenimo kokybės gerinimo.

Projekto įgyvendinimo metu diegiamos trys eismo valdymo ir reguliavimo sistemos: 1. Eismo valdymo sistema; 2. Išmanioji automobilių statymo sistema; 3. Taršos kontrolės ir sumažintos taršos emisijos kontrolės sistema. Šių sistemų pagalba efektyvinamas eismo organizavimo procesas, mažinamos susidarančios spūstys bei automobilių keliama tarša, gerinami transporto parkavimo procesai.

Projektu siekiama prisidėti prie kokybiškos gyventojų aplinkos kūrimo, švaresnio oro užtikrinimo, galimybės turėti patogias sąlygas greitai ir mažiausiais kaštais pasiekti kelionės mieste tikslą.

Projekto veiklų įgyvendinimo pradžia: 2021-03-25.

Planuojama projekto veiklų įgyvendinimo pabaiga: 2023 m. III – IV ketv.

Projekto biudžetas – 1,785 mln. eurų su PVM.

Projektas finansuojamas 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 4 prioriteto „Energijos efektyvumo ir atsinaujinančių išteklių energijos gamybos ir naudojimo skatinimas“ 04.5.1-TID-R-514 priemonės „Darnaus judumo priemonių diegimas“ lėšomis.

www.esinvesticijos.lt

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content