Projektas „Buvusios Aviacijos gamyklos teritorijos konversija“

www.esinvesticijos.lt
Finansuojama iš Europos regioninės plėtros fondo

Projektas „Buvusios Aviacijos gamyklos teritorijos konversija“

Projekto tikslas – prisidėti prie Kauno m. gyvenamosios aplinkos patrauklumo, socialinės ir ekonominės plėtros bei sąlygų gyventojų užimtumo didinimui. Projekto tikslui pasiekti suformuluotas uždavinys sutvarkyti Kauno m. Aleksoto seniūnijoje esančią teritoriją, pritaikant ją visuomenės ir verslo sektoriaus poreikiams.

Aleksoto tikslinėje teritorijoje yra gausu esamų ir plėtotinų buvusių pramoninių zonų. Šiuo metu labiausiai apleista viešųjų erdvių teritorija yra susiformavusi ties Lakūnų plentu, kur yra išsidėstę apleisti ir nebenaudojami pramonės gamybiniai pastatai bei sandėliai, didelę teritorijos dalį užima malūnsparnių stovėjimo aikštelės su judėjimo taku. 2013 m. Aleksoto seniūnijos užsakymu buvo atlikta Aleksoto bendruomenės gyventojų sociologine apklausa, kurioje seniūnijos gyventojai šią teritoriją išskyrė kaip labai reikšmingą vietos problemą. Apleistos ir nenaudojamos teritorijos miesto ribose nesudaro palankių sąlygų pritraukti investicijas, skatinti naujų ūkio subjektų kūrimąsi, neužtikrina gyventojų poreikių gyventi sutvarkytoje ir išplėtotoje miesto teritorijoje.

Projekto problematikai spręsti inicijuojamo investicijų projekto tikslas – prisidėti prie Kauno m. gyvenamosios aplinkos patrauklumo, socialinės ir ekonominės plėtros bei sąlygų gyventojų užimtumo didinimui. Skirtingų viešųjų erdvių modernizavimas Kauno mieste pritraukia naujus bei įvairesnius paslaugų teikėjus į atnaujintas vietoves, o to pasekoje kuriamos naujos darbo vietos, didėja gyventojų laisvalaikio užimtumo pasiūla, ir dėl to gerėja socialinė bei ekonominė savivaldybės situacija. Projekto tikslui pasiekti numatomas šis uždavinys: Sutvarkyti Kauno m. Aleksoto seniūnijoje esančią teritoriją, pritaikant ją visuomenės ir verslo sektoriaus poreikiams.

Projekto lėšomis planuojama įgyvendinti veikla – Kauno m. Aleksoto seniūnijos teritorijoje esančios buvusios Aviacijos gamyklos teritorijos konversija. Įgyvendinant projekto veiklas bus nutiestas vietinių gatvių tinklas (8 gatvės) su šaligatviais ir dviračių takais bei įrengti lietaus nuotekų, gatvių apšvietimo inžineriniai tinklai.

Projekto vertė – 6 863 051 Eur, iš jų ES lėšomis finansuojama 4 625 000 Eur.

Projekto įgyvendinimo laikotarpi – 2018-2021

Projektas finansuojamas pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 7 prioriteto „Kokybiško užimtumo ir dalyvavimo darbo rinkoje skatinimas“ Nr. 07.1.1-CPVA-R-904 priemonę „Didžiųjų miestų kompleksinė plėtra“.

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content