Projektas „Baltijos šalių sprendimai valdant plastiko taršą žiedinėje ekonomikoje (BALTIPLAST)“

Projektas „Baltijos šalių sprendimai valdant plastiko taršą žiedinėje ekonomikoje (BALTIPLAST)“.

Projekto tikslas – identifikuoti, išbandyti ir diegti priemones, kurios mažintų plastiko atliekas Baltijos jūroje, siūlyti konkrečius sprendimus kaip sumažinti plastiko atliekų srautus į Baltijos jūrą, remiantis žiedinės ekonomikos principais.

Projekto pagrindinis partneris – Taikomųjų mokslų Hamburgo universitetas Vokietijoje, konsorciumo partneriai Lietuvoje – Kauno technologijos universitetas, Aplinkosaugos valdymo ir technologijų centras ir Kauno miesto savivaldybės administracija. Konsorciumą sudaro 18 partnerių iš Vokietijos, Švedijos, Suomijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos.

Projekto konsorciumą sudaro šalys, kurių išsivystymo lygis plastiko atliekų tvarkymo srityje yra labai skirtingas, todėl tarptautinis bendradarbiavimas užtikrina keitimąsi gerąja praktika ir skatina pakartotinį plastiko naudojimą ar plastiko atliekų perdirbimą. Įtraukiant Kauno miesto savivaldybę, verslo įmones, NVO ir privačius asmenis, švietimo įstaigas yra siekiama mažinti vienkartinių plastikinių pakuočių naudojimą, gerinti plastikinių pakuočių surinkimą ir apdorojimą, atliekų tvarkymą, kad jos taptų žiedinės ekonomikos dalimi.

Bendra projekto vertė – 4 273 595, 40 EUR, iš jų Kauno miesto savivaldybei skirta 192 906, 80 eurų. (ES lėšos – 154 325, 44 eurų, KMSA dalis – 38 581, 36 eurų).

Projektas finansuojamas ES Interreg Baltic Sea Region programos investicijų lėšomis.

 

 

 

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content