Baigtas įgyvendinti projektas „Bendruomeninių apgyvendinimo bei užimtumo paslaugų asmenims su proto ir (arba) psichikos negalia plėtra Kauno mieste“

Projektas iš dalies finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

 

Kauno miesto savivaldybės administracija kartu su partneriais socialinės globos centru „Vija”, asociacija Kauno „Arkos” bendruomenė, sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Kauno viltis”, Kauno klubu „Likimo draugai” ir VšĮ „Ištiesk pagalbos ranką” baigė įgyvendinti projektą „Bendruomeninių apgyvendinimo bei užimtumo paslaugų asmenims su proto ir (arba) psichikos negalia plėtra Kauno mieste“.

Projektu siekta sudaryti galimybes kiekvienam neįgaliajam gauti individualias, jo poreikius atitinkančias paslaugas ir reikiamą pagalbą Kauno mieste, įsitraukti į bendruomenės gyvenimą ir, nepatiriant socialinės atskirties, dalyvauti jame. Projektu sukurtos sąlygas, reikalingos veiksmingam ir tvariam perėjimui nuo institucinės globos prie bendruomenėje teikiamų paslaugų, kurios skatina paslaugos gavėjų savarankiškumą ir visapusišką dalyvavimą bendruomenėje, prieinamumą Kauno mieste.

Projekto lėšomis sukurta bendruomeninio apgyvendinimo ir dienos užimtumo paslaugų infrastruktūra Kauno mieste: įsigyti ir įrengti du gyvenamieji namai grupiniam gyvenimui (iš viso 20 vietų neįgaliesiems), įsigytos, įrengtos bei pritaikytos dvi naujos ir vienos esamos spec. poreikius turintiems neįgaliesiems tinkamos patalpos dienos užimtumo centrų ir (ar) socialinių dirbtuvių veiklai (90 vietų neįgaliesiems).

Sukurta infrastruktūra leis neįgaliuosius įveiklinti, pvz. gaminti molio ar odos dirbinius, o vienam iš centrų projekto lėšomis įsigijus mikroautobusą – sezono metu teikti aplinkos tvarkymo, žolės pjovimo paslaugas ir pan.

Projektas įgyvendintas nuo 2020 m. gruodžio mėn. iki 2023 m. gruodžio mėn.

Projekto biudžetas – apie 1,26 mln. eurų su PVM, kuris finansuotas 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ įgyvendinimo priemonės Nr. 08.1.1-CPVA-V-427 „Institucinės globos pertvarka: investicijos į infrastruktūrą“ ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

www.esinvesticijos.lt

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content