Lietuvos vaikų ir moksleivių dainų konkursas „Dainų dainelė“ – 50 metų

„Dainų dainelė“ tai vienas unikaliausių, ilgametes tradicijas turinčių Lietuvos vaikų ir moksleivių dainų konkursas. Nuo 1974 metų kas antrus metus vykstantis konkursas, kuriame dalyvauja 3–19 metų vaikai ir mokiniai iš visos Lietuvos, 2024 metais minį 50 metų jubiliejų.

Dvidešimt šeštą kartą organizuojamas konkursas į profesionalaus muziko kelią atvedė ne vieną šiandien žinomą Lietuvos dainininką ar muziką. Net ir tie, kurie nepasirinko šios profesijos, „Dainų dainelę“ atsimena kaip vieną iš svarbių ir jaudinančių gyvenimo patirčių. Konkursas užaugino ne vieną kartą: pirmuose konkursuose dalyvavę vaikai tapo tėvais ir ant scenos jau lipo jų vaikai, vėliau anūkai.

Per visą „Dainų dainelės“ gyvavimo istoriją joje dalyvavo per 200 tūkstančių mokinių.

Projekto iniciatoriai ir rengėjai Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija. Nuo 1998 m. ministerijos pavedimu „Dainų dainelę“ organizuoja Nacionalinė Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykla.

Konkursas rengiamas keliais etapais 2022 m. gruodžio mėn. vyko konkurso 1 etapas visose šalies savivaldybėse.

Konkurso II etapas startuoja sausio 10 d. Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje, kur pasirodys jaunieji Vilniaus miesto dainininkai. Iki sausio 26 d. iš viso vyks šešiolika II etapo (zoninių) perklausų, tai Kaune, Alytuje, Utenoje, Šalčininkuose, Plungėje, Klaipėdoje, Rokiškyje, Kretingoje, Visagine, Kėdainiuose, Radviliškyje, Šiauliuose, Vilaviškyje, Šilalėje ir Panevėžyje, perklausose pasirodys per 600 šalies jaunųjų dainininkų solistų ir ansamblių.

II etapo nugalėtojai toliau varžysis nuo vasario 18 d. prasidėsiančiuose „Dainų dainelės“ televizijos etapo koncertuose. Iš LRT Didžiosios studijos  iki gegužės 5 d. numatoma tiesiogiai transliuoti 12 koncertų, kuriuose pasirodys 210 šalies jaunųjų dainininkų solistų ir ansamblių.

„Dainų dainelės“ laureatų koncertas bus surengtas Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre birželio 2 d.

Kviečiame apsilankyti II etapo renginiuose.

II etapo koordinatoriai gali suteikti daugiau informacijos apie konkurso eigą ir dalyvius.

PRIDEDAMA:

2024 m. Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ 2 etapo grafikas ir koordinatorių kontaktai.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content