Kapitaliniam remontui uždaroma Nemuno gatvė: dar mažiau transporto – platesni šaligatviai

Atnaujintos požeminės komunikacijos ir kontaktinis troleibusų tinklas, dar daugiau erdvės pėstiesiems – tokius pokyčius jau šią vasarą pasitiks Nemuno gatvė Kaune. Pradėjus intensyvius darbus, nuo pirmadienio ši senamiesčio gatvė taps nepravažiuojama – nuo Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos iki pat Birštono gatvės. Eismo ribojimai gali trukti iki rudens. Laikinai čia nekursuos ir viešasis transportas.

„Pirmiausia laukia intensyvūs požeminių komunikacijų atnaujinimo darbai: inžinerinių tinklų tvarkymas, dalies šiluminės trasos, apšvietimo, vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklų keitimas, lietaus kanalizacijos įrengimas. Tolesniame etape bus atnaujinta važiuojamosios dalies danga bei kontaktinis troleibusų tinklas“, – apie birželio 20-ąją pradedamus darbus pasakojo Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.

Pasak jo, Nemuno gatvę norima paversti saugia ir patogia susisiekimo jungtimi pėstiesiems, paliekant vieną eismo juostą transportui ir gerokai praplatinant šaligatvius.

Kol vyks darbai, laikinai stabdomi 1-ojo ir 7-ojo troleibusų maršrutai, o 5-ąjį ir 15-ąjį pakeis autobusai. Iki rudens vairuotojams ir viešojo transporto keleiviams teks rinktis alternatyvius kelionės maršrutus Karaliaus Mindaugo prospektu bei aplinkinėmis gatvėmis. Plačiau apie viešojo transporto maršrutų pasikeitimus – internete: bit.ly/marsrutupokyciai.

Vykstant remontui vietos gyventojai į kiemus su automobiliais patekti negalės. Dėl parkavimo leidimų kitose vietose kauniečiai kviečiami susisiekti su įstaiga „Parkavimas Kaune“ telefonu 8 620 84060 arba el. paštu [email protected].

„Nemuno gatvėje automobilių eismas jau ilgą laiką buvo nepageidaujamas. Čia kursuodavo autobusai, troleibusai, vietos gyventojai bei aptarnaujantis transportas, todėl nuspręsta ateityje daugiau erdvės suteikti pėstiesiems. Šaligatviai čia gerokai išplatės“, – pridūrė Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Martynas Matusevičius.

Į Kultūros paveldo teritoriją patenkančioje Nemuno gatvėje šią savaitę pradėjo darbuotis archeologai. Jie atlieka žvalgomuosius tyrimus ir prižiūrės vykstančius darbus.

„Pagrindinius darbus norime atlikti vasarą, kuomet mažiausias eismo intensyvumas, todėl atsiprašome vairuotojų ir ypatingai vietos gyventojų, kurie negalės automobiliais patekti į savo kiemus. Darbų zonoje bus atliekami gilūs kasimai, tad net teoriškai eismas čia negalėtų vykti“, – sakė A. Pakalniškis.

Po kapitalinio gatvės remonto važiuojamoji dalis susiaurės nuo dviejų iki vienos eismo juostos. Likęs gatvės plotas bus skirtas erdviems šaligatviams. Nemuno gatvėje numatyta atnaujinti troleibusų kontaktinį tinklą, įrengti trumpiems sustojimams skirtas vadinamąsias „Kiss and Ride“ vietas prie Kauno Senamiesčio progimnazijos.

Jeigu oro sąlygos nesutrukdys, transporto eismą Nemuno gatvėje planuojama atnaujinti rugsėjį.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content