Kvietimas siūlyti atstovus į NVO tarybą

Kauno miesto savivaldybės administracija kviečia NVO siūlyti savo atstovus į Kauno miesto savivaldybės nevyriausybinių organizacijų tarybą (toliau – Nevyriausybinių organizacijų taryba). Visų pretendentų dokumentų laukiama iki pat gegužės 28 d.

Kas?

Nevyriausybinių organizacijų taryba – užtikrina nevyriausybinių organizacijų dalyvavimą nustatant, formuojant ir įgyvendinant nevyriausybinių organizacijų plėtros politiką Kauno miesto savivaldybėje, stiprina bendradarbiavimą tarp Kauno miesto savivaldybės institucijų, įstaigų ir nevyriausybinių organizacijų.

Kiek?

Nevyriausybinių organizacijų tarybos narių kadencijos trukmė – 2 metai.

Kodėl?

Siekdama įgyvendinti savo veiklos tikslą, Nevyriausybinių organizacijų taryba vykdo šias funkcijas:

  1. analizuoja ir stebi teikiamų nevyriausybinių organizacijų paslaugų ir nevyriausybinių organizacijų vykdomų veiklų kokybę Kauno mieste, teikia Kauno miesto savivaldybės institucijoms ir įstaigoms pasiūlymus dėl Kauno miesto savivaldybės teritorijoje veikiančių nevyriausybinių organizacijų stiprinimo, jų įtraukimo, teikiant miestiečiams viešąsias paslaugas;
  2. dalyvauja rengiant Kauno miesto savivaldybės institucijų ir įstaigų teisės aktų, susijusių su nevyriausybinių organizacijų plėtra, projektus;
  3. dalyvauja Kauno miesto savivaldybės institucijoms ir įstaigoms atliekant analizę dėl Kauno miesto savivaldybės administruojamų viešųjų paslaugų teikimo ir teikia pasiūlymus dėl viešųjų paslaugų teikimo;
  4. dalyvauja darbo ar ekspertų grupėse nevyriausybinių organizacijų plėtros valstybės politikos klausimams svarstyti;
  5. teikia siūlymus nevyriausybinių organizacijų dėl nevyriausybinių organizacijų veiklos gerinimo, naujų paslaugų ir vykdomų veiklų poreikio, nevyriausybinių organizacijų sektoriaus kompetencijų didinimo;
  6. kartą per metus Kauno miesto savivaldybės tarybai pateikia Nevyriausybinių organizacijų tarybos veiklos ataskaitą;
  7. informuoja visuomenę apie pateikia Nevyriausybinių organizacijų tarybos tikslus ir veiklą, skleidžia informaciją apie Kauno miesto savivaldybėje veikiančias nevyriausybinių organizacijų, jų iniciatyvas, veiklą, teikiamas paslaugas ir organizuojamus mokymus;
  8. inicijuoja nevyriausybinių organizacijų pasitarimus, seminarus ir mokymus aktualiais nevyriausybinių organizacijų veiklų ir teikiamų paslaugų klausimais;bendradarbiauja su užsienyje veikiančiomis nevyriausybinėmis organizacijomis ir nevyriausybinių organizacijų veiklą koordinuojančiomis institucijomis, įstaigomis ir organizacijomis dėl dalinimosi gerąja patirtimi.

Kaip?

Nevyriausybinių organizacijų atstovus į Nevyriausybinių organizacijų tarybą pasiūlo Kauno savivaldybės teritorijoje veikiančios nevyriausybinių organizacijų asociacijos, o jeigu jų nėra, – Kauno savivaldybės teritorijoje veikiančios nevyriausybinės organizacijos. Į Nevyriausybinių organizacijų tarybą siūlomi Kauno miesto nevyriausybinių organizacijų asociacijų ar Nevyriausybinių organizacijų, vykdančių veiklą šiose srityse, atstovai:

   1. akademinės bendruomenės;
   2. jaunimo;
   3. neįgaliųjų;
   4. senjorų;
   5. sveikatos;
   6. šeimos;
   7. bendruomeninių organizacijų.

Atsižvelgiant į aukščiau nurodytą, prašome minėtų sričių Kauno miesto savivaldybėje veikiančių nevyriausybinių organizacijų asociacijų, o jei atitinkamos srities asociacija nesudaryta – nevyriausybines organizacijas, pasiūlyti atstovus, atstovauti Kauno miesto savivaldybės nevyriausybinių organizacijų taryboje.

Nevyriausybinių organizacijų atstovai, siekiantys tapti Nevyriausybinių organizacijų tarybos nariais, turi pateikti Socialinių paslaugų skyriui užpildytą anketą (ANKETA:_atranka į NVO)  dalyvauti Nevyriausybinių organizacijų tarybos narių atrankoje, nurodydami pretendento atstovavimo bei darbo patirtį vienoje iš 7 sričių (akademinė bendruomenė, jaunimas, neįgalieji, senjorai, sveikata, šeima, bendruomeninės organizacijos). Pretendentai taip pat turi pateikti nevyriausybinės organizacijos, kuriai priklauso, delegavimo į Nevyriausybinių organizacijų tarybą, raštą.

Pažymime, kad jeigu bus pasiūlyta daugiau nei po vieną nevyriausybinių organizacijų, atstovaujančios atitinkamą sritį, atstovą, atitinkamos srities Nevyriausybinių organizacijų atstovą iš Nevyriausybinių organizacijų deleguotų atitinkamos srities atstovų išrinks tos srities Kauno miesto savivaldybės sudaryta nuolatinė Nevyriausybinių organizacijų taryba, atsižvelgdama į teikiamo atstovo patirtį atitinkamoje srityje ir įgytą kompetenciją.

Kauno miesto Nevyriausybinių organizacijų tarybos nuostatus galima perskaityti čia.

Teikti pasiūlymus galima iki  2021 metų gegužės 28 d. 15:45 val., el. paštu [email protected]

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content