Spalis – Pagyvenusių žmonių mėnuo: šiemet Kaunas kviečia švęsti kitaip

Jau tapo kasmetine tradicija antrąjį rudens mėnesį dedikuoti senjorams, kaskart specialiai jiems parengiant plačią renginių bei įvairių užsiėmimų programą. Grėsminga epidemiologinė situacija šalyje pakoregavo šiųmečius planus – teko atšaukti kelis masinius renginius. Tačiau garbaus amžiaus kauniečiai ištisą mėnesį galės mėgautis nemokamomis kultūrinėmis veiklomis, sporto ir sveikatinimo užsiėmimais.

 „Kiekvienam, o ypač vyresnio amžiaus žmogui svarbiausia – sveikata. Siekdami apsaugoti mūsų senjorus nuo bereikalingos rizikos, priėmėme sprendimą šiemet atsisakyti planuoto didžiojo atidarymo renginio Dainų slėnyje. Tačiau Pagyvenusių žmonių mėnuo Kaune tuo ir ypatingas, kad programa čia visada plati ir įvairialypė, todėl kviečiame švęsti kiek kitaip: lankyti parodas ir muziejus, dalyvauti ekskursijose, edukaciniuose užsiėmimuose bei sporto veiklose, klausytis paskaitų ir bičiuliškai bendrauti mažesnėse žmonių grupėse“, – Kauno senjorus kvietė mero pavaduotoja Rasa Šnapštienė.

Garbaus amžiaus kauniečiams nemokamai duris atveria Kauno miesto muziejus, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Kauno paveikslų galerija, Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka ir kitos kultūros įstaigos. Dauguma jų kviečia ne tik apsilankyti, bet ir išklausyti paskaitas, dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose, kuriuose bus mokoma dekupažo, akvarelės technikos, papuošalų kūrimo paslapčių.

Visą mėnesį skirtinguose Kauno miesto poliklinikos padaliniuose organizuojamos sveikatos patikros ir mankštos grupėse iki 6 asmenų. Kaip ir kasmet, spalio 1-ąją Kaune senjorai viešuoju transportu keliauja nemokamai.

„Ypatingą dėmesį teikiame saugumui. Į daugumą Pagyvenusių žmonių mėnesiui skirtų renginių privaloma išankstinė registracija, ribojamas dalyvių skaičius. Atsakingi kuratoriai rūpinsis, kad būtų paisoma visų saugumo reikalavimų bei rekomendacijų. Tikimės ir senjorų sąmoningumo laikantis atstumo, dėvint apsaugines veido kaukes ir objektyviai vertinant savo sveikatos būklę“, – sakė Kauno savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Agnė Augonė.

Pasak jos, visa renginių programa sudaryta taip, kad skirtingi užsiėmimai pasklistų po visą miestą ir būtų kuo patogiau pasiekiami bei prieinami kiekvienam. Tad Kauno senjorams belieka išsirinkti pačius sau labiausiai patinkančius ir su geru nusiteikimu juose sudalyvauti.

Detali informacija apie renginius ir veiklas skelbiama internete: www.Kaunas.lt bei socialinio tinklo „Facebook“ specialiai sukurtoje renginio paskyroje „Spalis – pagyvenusių žmonių mėnuo“. Išsamią spausdintinę programą kauniečiai galės rasti kiekvienoje seniūnijoje bei savivaldybės priimamajame. Patekimas į renginius – tik su pensininko pažymėjimu.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content