Kaunas ragina plačiau atverti duris savanoriams

Pareigingi ir ambicijų nestokojantys jaunuoliai gali būti stiprus impulsas ir pagalba įvairių organizacijų darbe. Tuo pačiu naujos žinios ir patirtis jiems – tai proga atrasti sau patinkančią veiklos kryptį, geriau pažinti save. Todėl Kaunas skatina 15-29 metų žmones aktyviau imtis savanorystės. Tuo pačiu organizacijos raginamos akredituotis, kad užtikrintų kokybišką ir pilnavertę jaunimo savanorišką tarnybą.

Beveik metus šalyje galiojanti jaunimo savanorius priimančių organizacijų akreditavimo tvarka numato sąlygas joms pačioms tobulėti. Siekiama, kad su ekspertų rekomendacijomis bei pagalba organizacijos nuolat atsinaujintų, o sykiu ir atlieptų vis besikeičiančius jaunų žmonių poreikius.

Pagrindinis akreditavimo tikslas – įvertinti organizacijos pasirengimą rengti savanorišką veiklą, o tuo pačiu numatyti gaires bei prioritetus tolesniam jos mokymuisi ir progresui. Be to, ne mažiau svarbu sklandus bei produktyvus bendradarbiavimas su savanorystę organizuojančia organizacija.

Netrukus turėtų paaiškėti, kuri iš kelių didžiausią patirtį šioje srityje sukaupusių organizacijų bus atsakinga už savanorystės organizavimą Kaune. Dar svarbiau plėsti savanorius priimančių organizacijų gretas mieste, nes tokių šiai dienai irgi tėra vos kelios. Todėl visos nevyriausybinės organizacijos, viešosios bei biudžetinės įstaigos ir kiti ne pelno siekiantys juridiniai asmenys kviečiami uoliau domėtis ir pasinaudoti tokiomis galimybėmis.

Jaunimo savanorius priimančių organizacijų akreditavimo procesą koordinuoja Jaunimo reikalų departamentas. Pateikus paraišką, eksperto vertinimas iki akreditacijos suteikimo trunka ne daugiau kaip 15 darbo dienų, o iškilus nenumatytoms aplinkybėms, gali būti pratęstas.

„Savanorystė ne tik ugdo jaunų žmonių pilietiškumą, bet ir suteikia jiems plačias galimybes mokytis, įgyti naujų darbinių įgūdžių, leidžia tobulėti įvairiose srityse. Maža to, netrukus turėtų oficialiai įsigalioti nauja tvarka, numatanti papildomą balą stojantiesiems į aukštąsias mokyklas už pusmetį ir ilgiau trukusią savanorystę.

Kaunas puoselėja savanorystės idėją, turime daug aktyvaus jaunimo, todėl siekiame, kad jie gautų progų pademonstruoti savo potencialą. Tai būtų neabejotina nauda organizacijoms stiprinant savo žmogiškuosius išteklius, gerinant paslaugų kokybę ir galbūt pritraukiant naujų, entuziazmo bei energijos nestokojančių talentų į savo kolektyvus. Taigi raginame visas organizacijas, pavyzdžiui, netgi miesto mokyklas paskubėti aktyviau akredituotis ir sudaryti sąlygas jauniems žmonėms svariai prisidėti prie jų veiklos“, – kalbėjo Kauno mero patarėja jaunimo reikalams Orinta Leiputė, užsiminusi, kad akreditavimosi klausimas pastaruoju metu svarstomas netgi ir miesto savivaldybėje.

Paraiškas galima teikti visus metus. Jaunimo savanorius priimančiai organizacijai akreditacija suteikiama 3 metams, o pakartotinės akreditacijos – dar 2 metams.

Kiekvienam jaunimo savanoriškos tarnybos projekto dalyviui numatyta kompensuoti maitinimo, kelionių, kanceliarinių be kitų specialių prekių išlaidas, o esant poreikiui ir būsto nuomos ar privalomojo sveikatos draudimo kaštus.

Daugiau informacijos internete: https://www.kaunas.lt/jaunimas/savanoryste/

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content